آخرین شرایط واکسن های ایرانی کرونا ، محرز: یک میلیون دز واکسن برکت تولید شده است

به گزارش لیتن، خبرنگاران - مدیر گروه تحقیقات واکسن برکت گفت: در حال حاضر یک میلیون دز واکسن تولید کرده ایم و آمادگی داریم بعد از طی مراحل قانونی آنها در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرند.

آخرین شرایط واکسن های ایرانی کرونا ، محرز: یک میلیون دز واکسن برکت تولید شده است

مینو محرز، مدیر ارزیابی کارآزمایی بالینی واکسن کووایران برکت با ارائه گزارشی، گفت: پزشکان و پرستاران شبانه روزی فعالیت کرده اند و همه چیز عالی بوده و عالی اجرا کردند و امیدوارم هر چه زودتر این واکسن مورد استفاده قرار گیرد.

وی ادامه داد: یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که دنیا با وجود بودن کرونا داشته مسائل اقتصادی و اقتصادی بوده و این ها کمتر از کووید ـ 19 نبوده است؛ در نتیجه باید هر چه زودتر کمک کنیم تا مردم این واکسن را تزریق کنند.

محرز با بیان اینکه از ما سوال می شود که چرا دیر به تولید واکسن اقدام کرده اید، گفت: با وجود تحریم ها ما امکانات نداشتیم و با توجه به کمبود واکسن خودمان آغاز کردیم؛ به طوری که ویروس را از یک بیماری از اردبیل گرفتیم و صفر تا صد این کار توسط خودمان انجام شد. این واکسن مصون و مؤثر است و امیدواریم هر چه زودتر در اختیار مردم قرار گیرد تا به درصد بالایی از واکسیناسیون برسیم.

در ادامه این گزارش، حسن جلیلی،مدیر گروه تحقیقات واکسن برکت بیان داشت: از روزی که وارد مطالعات بالینی شدیم، تولید انبوه واکسن نیز در دستور کار قرار گرفت؛ به طوری که اکنون دو خط تولید در شرکت شفافارمد داریم و در آینده ای نزدیک فاز دوم صنعتی به بهره برداری می رسد.

وی افزود: چند هفته قبل بهره برداری فاز صنعتی واکسن آغاز شد و در حال حاضر یک میلیون دز واکسن تولید کرده ایم و آمادگی داریم بعد از طی مراحل قانونی آنها در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرند.

جلیلی ابراز داشت : تلاش می کنیم در خرداد 3 میلیون دُز واکسن تولید کنیم، در تیر ماه ظرفیت را ارتقاء داده و در شهریور ماه به بیش از 18 میلیون دز خواهیم رسید؛ضمن اینکه محققان ما راندمان واکسن را نیز افزایش داده اند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1718

به "آخرین شرایط واکسن های ایرانی کرونا ، محرز: یک میلیون دز واکسن برکت تولید شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط واکسن های ایرانی کرونا ، محرز: یک میلیون دز واکسن برکت تولید شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید