شروع نمایشگاه کتاب فرانکفورت با رنگ و بوی سیاسی

به گزارش لیتن، هفتادمین نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت به عنوان بزرگترین رویداد دنیا در حوزه نشر از 10 اکتبر (18 مهر) در حال و هوایی سیاسی شروع به کار می نماید.

شروع نمایشگاه کتاب فرانکفورت با رنگ و بوی سیاسی

به گزارش لیتن به نقل از حریت، نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت که پیش بینی می گردد سال جاری یکی از سیاسی ترین دوره های خود را تجربه کند از تاریخ 10 اکتبر با حضور فرانک والتر اشتاین مایر رئیس جمهور دولت فدرال آلمان افتتاح می گردد و میزبان رویدادهایی درباره موضوعات گوناگون از جنبش های دفاع از حقوق زنان #MeToo تا سخنرانی آزاد درباره زندگی در آمریکا در دوران ریاست جمهوری ترامپ، آزادی بیان در روسیه دورانِ پوتین، سانسور در رسانه های ترکیه ای، قوانین و آزادی بیان در لهستان و ... خواهد بود.

سال گذشته نیز حضور یکی از ناشران افراطی و راستگری آلمانی در نمایشگاه فرانکفورت به سبب انتشار کتاب هایی با موضوع ضدمهاجران، حواشی زیادی داشت و با فریادهای نازی ها بیرون بروید در نمایشگاه همراه شد، گرچه بعدها یورگن بوس رئیس نمایشگاه کتاب فرانکفورت از موضوع دادن فرصت ارائه به این ناشر آلمانی دفاع و گفت: ما در مقابل هر نوع سانسوری ایستاده ایم و همه نظرات را چه خوشایندمان باشد و چه نباشد می شنویم اما نظر و ایده خود را نیز خیلی صریح ابراز می کنیم.

سال جاری علاوه بر رئیس جمهوری آلمان که در مراسم نخستین روز فعالیت نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور خواهد داشت، فدریکو موگرینی رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا نیز در در مراسم افتتاحیه سخنرانی خواهد داشت.

از دیگر رویدادهایی که در جریان چهار روز برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت برگزار می گردد می توان به جشن هفتادمین سالگرد اعلامیه دنیای حقوق بشر اشاره نمود. هنمچنین چیماماندا نگوزی نویسنده مطرح اهل نیجریه درباره مقاله جدید خود با عنوان همه باید فمینیست باشیم بحث و گفت وگو خواهد نمود. ترفونیا ملیبا نیز رمان خود را به ناملعنتی ها با عنوان اولین رمان ترجمه گردیده به زبان انگلیسی از کشور گینه معرفی خواهد نمود.

هفتادمین نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت از تاریخ 10 تا 14 اکتبر (18 تا 22 مهر) برگزار می گردد و سال جاری میزبان بیش از 7300 غرفه دار از بالغ بر 100 کشور دنیا خواهد بود.

صنعت دنیای نشر کتاب سالانه دارای ارزشی حدود 120 میلیارد دلار است که از گذشته تاکنون با رشد مداومی همراه بوده، گرچه در چند سال اخیر این رشد سرعت کمتری یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 بهمن 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 98

به "شروع نمایشگاه کتاب فرانکفورت با رنگ و بوی سیاسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع نمایشگاه کتاب فرانکفورت با رنگ و بوی سیاسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید