آماده باش ارتش چین در مرز هنگ کنگ

به گزارش لیتن، همزمان با افزایش تنش ها در هنگ کنگ، منابع محلی از استقرار نیروهای نظامی ارتش چین در مرز این منطقه اداری خبر داده اند.

آماده باش ارتش چین در مرز هنگ کنگ

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

در حالی که آشوب و تنش داخلی در هنگ کنگ همچنان ادامه دارد، ارتش چین تعداد قابل توجهی از نیروهای زمینی و واحدهای زرهی خود را در نزدیکی مرز هنگ کنگ مستقر کرد.

در همین ارتباط گفته شده واحدهای نظامی چین در شهر بندری شنژن به عنوان نزدیک ترین محل به هنگ کنگ مستقر شده اند و در حالت آماده باش به سر می برند.

منابع چینی همچنین از آماده باش واحدهای پلیس مسلح مردمی، موسوم به پاپ در چند مایلی مرزهای هنگ کنگ خبر داده و افزوده اند که این نیروها با آموزش های ویژه برای شورش های شهری در حالت آماده باش به سر می برند.

گفته شده نیروهای مسلح پاپ دارای 1.5 میلیون عضو هستند که در همه شهرهای چین حضور دارند و زیر نظر کمیسیون نظامی مرکزی چین و به فرماندهی رئیس جمهور این کشور فعالیت می نمایند.

هنگ کنگ از چند هفته پیش به این سو صحنه اعتراضات و آشوب های خیابانی است.

این اعتراضات بر سر استرداد یک متهم به چین شروع شد ولی معترضان هم اکنون باتغییر خواسته های خود خواهان خودمختاری کامل و برکناری رئیس اجرایی هنگ کنگ هستند که منصوب چین است.

چین پیش از این به معترضان هنگ کنگی هشدار داده بود که در صورت ادامه اعتراضات و هرج و مرج، این منطقه با بدترین شرایط خود روبرو خواهد و ممکن است موقعیت خود به عنوان مرکز مالی آسیا را از دست بدهد. ، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 319

به "آماده باش ارتش چین در مرز هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده باش ارتش چین در مرز هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید