اعزام ناو هواپیمابر آمریکا به منطقه به بهانه خروج نظامی از افغانستان

به گزارش لیتن، آمریکا تنها ناو هواپیمابر خود را در اقیانوس آرام به بهانه خروج نیروها از افغانستان به دریای عمان اعزام نموده تا جایگزین ناو هواپیمابر آیزنهاور گردد.

اعزام ناو هواپیمابر آمریکا به منطقه به بهانه خروج نظامی از افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، پنتاگون به بهانه خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان فرمان داده تا ناو رونالد ریگان، تنها ناو هواپیمابر آمریکا در اقیانوس آرام، به همراه کشتی های جنگی همراه آن به دریای عمان منتقل گردد.

وال استریت ژورنال به نقل از منابعی در وزارت دفاع آمریکا نوشت که این ناو بندر خانگی خود را در ژاپن ترک کرده و قرار است 4 ماهه آینده را در دریای عمان سپری کرده و جایگزین ناو هواپیمابر دوایت آیزنهاور گردد.

گزارش می افزاید که ظاهراً ماموریت ناو رونالد ریگان تا 11 سپتامبر، یعنی تاریخ مشخص شده برای خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان، انتها خواهد یافت.

لازم به ذکر است که پیش از این نیز آمریکا به بهانه خروج از افغانستان 6 ففرایند بمب افکن B-52 را در قطر مستقر کرده، 12 ففرایند F-18 را در منطقه منتقل کرده و چند سامانه موشکی را نیز از کویت به افغانستان آورده است.

براساس تازه ترین گزارش های رسمی منتشر شده از فرایند خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، تا به امروز معادل 160 بار هواپیما C-17 از افغانستان خارج شده و بیش از 10 هزار قطعه تجهیزات نیز برای تخریب به آژانس تدارکات دفاعی آمریکا در افغانستان سپرده است.

براساس بیانیه فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام)، تا به امروز در مجموع حدود 16 تا 25 درصد از فرایند خروج کامل نظامیان آمریکایی از افغانستان تکمیل شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1731

به "اعزام ناو هواپیمابر آمریکا به منطقه به بهانه خروج نظامی از افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام ناو هواپیمابر آمریکا به منطقه به بهانه خروج نظامی از افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید