افزایش احتمال جدایی اسکاتلند از بریتانیا پوند را در سراشیبی سقوط قرار داد

به گزارش لیتن، خبرنگاران: با پیشی دریافت کمپین جدایی اسکاتلند از بریتانیا در نظرسنجی ها، ارزش واحد پول انگلیس در سراشیبی سقوط نهاده شد.

افزایش احتمال جدایی اسکاتلند از بریتانیا پوند را در سراشیبی سقوط قرار داد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش لیتن به نقل از دیلی تلگراف، پس از انتشار اخبار درباره پیشروی کمپین موافقان جدایی اسکاتلند از بریتانیا، ارزش پوند انگلیس رو به کاهش گذاشت.

بر اساس نتایج نظرسنجی مرکز YouGov که روز یکشنبه منتشر شده است، حمایت از جدایی اسکاتلند از انگلیس برای نخستین بار از مخالفان جدایی پیشی گرفته و 51 درصد از مردم اسکاتلند موافقت خود با جدایی را اعلام نموده اند.

کارشناسان معتقدند که افزایش ناگهانی قدرت کمپین موافقان جدایی اسکاتلند از بریتانیا می تواند ارزش پوند را به سراشیبی سقوط هدایت کند.

کیت جاکز رئیس مرکز تحقیق مبادله ارز گفت که بازارها تردید را دوست ندارند. تمرکز از هم اکنون به بعد بر روی نتایج نظرسنجی ها خواهد بود.

وی اضافه نمود: در صورتی که کمپین موافقان جدایی اسکاتلند پیروز شوند کاهش 3 تا 5 درصدی ارزش پوند تعجب آور نخواهد بود.

هفته گذشته پوند کاهشی ارزش 0.7 درصدی داشته و به 1.6492 دلار رسید. این کاهش ارزش پوند پس از آن روی داد که هفته پیش موسسه نظرسنجی YouGov بیان کرد که حمایت از جنبش موافقان جدایی اسکاتلند از بریتانیا به 47 درصد رسیده است.

هاوارد آرچر رئیس موسسه مالی انگلیس گفت: نظرسنجی اخیر فقط فشارها به پوند را افزایش می دهد.این هفته، هفته چالش آمیزی خواهد بود و دوشنبه احتمالا روزی سخت ویژه ای برای پوند باشد.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 600

به "افزایش احتمال جدایی اسکاتلند از بریتانیا پوند را در سراشیبی سقوط قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش احتمال جدایی اسکاتلند از بریتانیا پوند را در سراشیبی سقوط قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید