انتشار اولین کارنامه بانک ها در دوره کرونا ، اتفاق کم سابقه در یک بانک خصوصی

به گزارش لیتن، اولین کارنامه بانک ها در سال 99 منتشر شده و بانک پاسارگاد اولین بانکی است که تجارت نیوز به کارنامه عملکرد آن در فروردین ماه سال 1399 می پردازد.

انتشار اولین کارنامه بانک ها در دوره کرونا ، اتفاق کم سابقه در یک بانک خصوصی

به گزارش تجارت نیوز، بانک پاسارگاد که با نماد بورسی وپاسار در بازار سرمایه نیز در حال فعالیت بوده، گزارش عملکرد فروردین ماه امسال را بر روی سایت کدال قرار داد.

بانک پاسارگاد در فروردین ماه امسال 9.9 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت نموده که نسبت به ماه قبل کاهش 80 درصدی داشته است. با تسویه 7.7 هزار میلیارد تومان از وام ها و اعطای وام های جدید، مانده تسهیلات این بانک در خاتمه فروردین ماه امسال به بیش از 112 هزار میلیارد رسیده است.

بانک پاسارگاد طی دوره مذکور معادل 91 درصد سپرده ها را به صورت وام پرداخت نموده است.

همچنین بانک پاسارگاد در فروردین ماه امسال بیشتر از آنکه سپرده جذب نموده باشد شاهد خروج سپرده بوده است. که این اتفاق کم سابقه ای در بانک پاسارگاد است.

به نظر می رسد در فروردین ماه امسال که کشور درگیر شیوع ویروس کرونا بوده و بازار بسیاری از کسب وکارها در آستانه عید کساد شد، مردم برای تامین اقتصادی هزینه های خود اقدام به خروج سپرده و پس انداز از بانک نموده اند.

مشاهده خروج سپرده بانکی در کارنامه عملکرد بانک های دیگر نیز در فروردین ماه امسال دور از انتظار نیست.

طی دوره مذکور بانک پاسارگاد در حالی که پیروز شده 127 هزار میلیارد تومان سپرده جذب کند، حدود 128 هزار میلیارد تومان سپرده از دست داده است. در مجموع مانده سپرده های بانکی بانک پاسارگاد در خاتمه فروردین ماه امسال به 123 هزار میلیارد تومان رسیده است.

میزان درآمد بانک پاسارگاد در فروردین ماه از محل وام های پرداختی، حدود 348 میلیارد تومان بیشتر از میزان سودی است که به سپرده گذاران داده است.

بانک پاسارگاد در فروردین ماه امسال حدود 1.2 میلیارد تومان به سپرده گذاران خود سود پرداخته نموده و از سوی دیگر از محل وام های اعطایی 1.5 هزار میلیارد تومان درآمد کسب نموده است.

بانک پاسارگاد در سال 1398 از محل اعطای وام بیش از 14 هزار میلیارد تومان درآمد داشته است.

تجارت نیوز در روزهای آینده کارنامه فروردین ماه دیگر بانک ها را هم آنالیز خواهد نمود.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 29 خرداد 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1038

به "انتشار اولین کارنامه بانک ها در دوره کرونا ، اتفاق کم سابقه در یک بانک خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار اولین کارنامه بانک ها در دوره کرونا ، اتفاق کم سابقه در یک بانک خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید