انتفاد شدید اندونزی از عربستان برای عدم همکاری درباره فاجعه منا

به گزارش لیتن، دولت اندونزی به دلیل عدم صدور مجوز دسترسی به قربانیان فاجعه منا از دولت عربستان به شدت انتقاد کرد.

انتفاد شدید اندونزی از عربستان برای عدم همکاری درباره فاجعه منا

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ای بی سی نیوز، اندونزی عربستان را به واکنش کند به فاجعه منا متهم و بیان کرد که دیپلماتهای این کشور تنها چندین روز پس از وقوع حادثه اجازه دسترسی کامل به زخمی ها و کشته شده ها را داشتند.

انتقاد پرجمعیت ترین کشور مسلمان جهان علاوه بر انتقاد کشورهایی چون هند و پاکستان صورت گرفت که مقامات عربستانی در هفته گذشته به دیپلماتهای خارجی تصاویر 1100 فرد کشته شده را نشان داده بودند.

لالو محمد اقبال، یکی از مقامات وزارت خارجه اندونزی درباره این اتفاق گفت که مقامات عربستان تنها در دوشنبه شب اجازه دسترسی کامل به اجساد برای انجام آزمایشات پزشکی مانند اثر انگشت را دادند. به گفته این مقام 46 زائر اندونزیایی در حادثه منا جان خود را از دست دادند درحالی که 10 نفر زخمی و 90 نفر دیگر نیز همچنان مفقود هستند.

لقمان حکیم صفی الدین، وزیر امور مذهبی اندونزی روز دوشنبه در بیانیه ای بیان کرد که اندنزیایی ها دسترسی کاملی به بیمارستان ها برای یافتن مجروحان نداشتند.

صفی الدین در این باره گفت: دولت عربستان دارای قوانین، فرهنگ، سنت و شیوه خاص پیشبرد امور است. این مسئله اجازه دسترسی کافی برای شناسایی افراد را به ما نداد.

منبع: تسنیم
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 442

به "انتفاد شدید اندونزی از عربستان برای عدم همکاری درباره فاجعه منا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتفاد شدید اندونزی از عربستان برای عدم همکاری درباره فاجعه منا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید