برنامه جدید مجلس برای حمایت های معیشتی و تغییر در نحوه پرداخت حقوق کارگران

به گزارش لیتن، خبرنگاران : عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از برنامه جدید مجلس برای تغییر در نحوه پرداخت حقوق کارگران و حمایت از این قشر اطلاع داد.

برنامه جدید مجلس برای حمایت های معیشتی و تغییر در نحوه پرداخت حقوق کارگران

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، حسین حاتمی عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از شرایط معیشتی کارگران، اظهار کرد: باید شرایطی فراهم گردد تا کارگران وضع معیشتی بهتری داشته باشند.

وی ادامه داد: کارگران موتور محرک و نیروی مولد کشور هستند،؛ بنابراین باید سیاست های حمایتی در راستای حمایت از این قشر مولد باشد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه شرایط معیشتی کارگران، با توجه به تورم بالا و نوسانات قیمت انواع کالاهای اساسی، در شرایط مطلوبی نیست، گفت: سیاست های از کارگران در تمام حوزه ها، به خصوص در حوزه تأمین معیشت باید تغییر کند.

حاتمی افزود: ما در مجلس از منابع محدود بودجه ای برای افزایش حقوق و دستمزد کارگران آگاهی داریم، اما باید سیاست گذاری ها به سمت حمایت های بیشتر به ویژه در حوزه تأمین کالاهای اساسی و یا شرایط خرید کالاهای اساسی به صورت اقساطی و شرایط ویژه برای کارگران فراهم گردد.

وی توضیح داد: به تازگی در نامه ای به سازمان برنامه و بودجه، از کارشناسان این سازمان خواسته ایم در جلسه ویژه ای برای دستمزد کارگران در سال 1400 داشته باشیم، بالاخره شرایط فعلی سیاست های حمایتی باید تغییر کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: قرار است در جلسه ویژه ای که با کارشناسان سازمان بودجه و مرکز پژوهش های مجلس درباره سیاست گذاری ها در حوزه حمایت از کارگران در بودجه سال آینده خواهیم داشت، راهکارهایی برای حمایت های غیرنقدی از کارگران را مورد آنالیز قرار دهیم.

حاتمی در سرانجام گفت: قصد داریم در برنامه ای بلندمدت و با ارائه راهکارهایی، نحوه حمایت های معیشتی و نحوه پرداخت حقوق کارگران در راستای حمایت همه جانبه از این قشر، در قوانین بودجه سنواتی تغییر کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1324

به "برنامه جدید مجلس برای حمایت های معیشتی و تغییر در نحوه پرداخت حقوق کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه جدید مجلس برای حمایت های معیشتی و تغییر در نحوه پرداخت حقوق کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید