بن رودز: منتظریم ببینیم سعودی ها چه تصمیمی درباره سیاست خارجی آمریکا می گیرند

معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دولت اوباما با طعنه به اظهارات ترامپ درباره حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی گفت: منتظریم چشم باز کنیم ببینیم ولی عهد سعودی چه تصمیمی درباره سیاست خارجی آمریکا می گیرد.

بن رودز: منتظریم ببینیم سعودی ها چه تصمیمی درباره سیاست خارجی آمریکا می گیرند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بن رودز معاون مشاور امنیت ملی دولت باراک اوباما با اشاره به اظهارات ترامپ درباره تصمیم سعودی ها در زمینه اینکه چه کسی مقصر حمله به تاسیسات نفتی این کشور است با طعنه نوشت: منتظریم چشم باز کنیم و ببینیم که محمد بن سلمان ولی عهد سعودی درباره ارتش آمریکا و سیاست خارجی ما چه تصمیمی خواهد گرفت.

وندی شرمن مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در دولت اوباما نیز در واکنش به همین اظهارات ترامپ در حسای توئیتری خود نوشت: سنا هم مانند مجلس نمایندگان باید تاکید کند که رئیس جمهور مجوز جنگ با ایران تحت قانون مجوز اقدام نظامی علیه اقدامات تروریستی را ندارد. الان زمان خوبی برای سنا و کنگره است تا آن را مطرح نمایند.

ترامپ شب گذشته در حساب توئیتری خود در واکنش به حملات پهپادی انصارالله به تاسیسات نفتی آرامکو و مختل شدن فراوری و صادرات نفت عربستان سعودی نوشت: تامین نفت عربستان سعودی هدف حمله قرار گرفته است. دلیلی وجود دارد که باور کنیم مقصر را می شناسیم. آماده شلیک هستیم، اما اقدامات بعدی بستگی به راستی آزمایی دارد، اما منتظر می مانیم تا از پادشاهی سعودی بشنویم که آنها چه کسی را مقصر این حمله می دانند و تحت این شرایط به جلو پیش خواهیم رفت.

ترامپ بارها علاقه خود را به پولهای نفتی سعودی علنا اعلام نموده است و از عربستان سعودی خواسته است در قبال محافظت از آنها هزینه های ارتش آمریکا را بپردازند.

علیرغم تکذیب قاطع مقامات ایرانی، مقامات آمریکایی در ادامه فرافکنیهای خود علیه ایران و در راستای تضعیف توان نظامی و قدرت بومی انصارالله مدعی هستند که این حملات با تسلیحاتی که نیروهای یمن در اختیار دارند ناسازگار است و حملات از جایی به غیر از یمن صورت گرفته است.

مقامات روسیه درباره این سناریوی آمریکاییها و ارتباط حمله به تاسیسات نفتی سعودی با ایران و کوشش برای تشدید تنشها پیرامون ایران هشدار داده و آن را غیرقابل قبول خوانده اند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 26 مهر 1398 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 473

به "بن رودز: منتظریم ببینیم سعودی ها چه تصمیمی درباره سیاست خارجی آمریکا می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بن رودز: منتظریم ببینیم سعودی ها چه تصمیمی درباره سیاست خارجی آمریکا می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید