بهره برداری از 8 پروژه مهم وزارت نیرو در استان های بوشهر و آذربایجان غربی

به گزارش لیتن، رئیس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس دستور آغاز بهره برداری از هشت پروژه مهم وزارت نیرو در استان های بوشهر و آذربایجان غربی را صادر کرد.

بهره برداری از 8 پروژه مهم وزارت نیرو در استان های بوشهر و آذربایجان غربی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری لیتن، بهره برداری از طرح های مهم سد اشنویه (چپرآباد) در استان آذربایجان غربی، واحد شماره یک بخش بخار سیکل ترکیبی عسلویه، طرح توسعه، اصلاح و بهینه سازی پروژه های شبکه توزیع نیروی برق بوشهر، طرح افزایش ظرفیت پست 230کیلوولت گناوه، طرح افزایش ظرفیت پست 230کیلوولت بوشهر1، طرح توسعه پست 400 کیلوولت پارس، طرح افزایش ظرفیت پست صنعت بوشهر، طرح افزایش ظرفیت پست برق 400 کیلوولت پارس عسلویه در استان بوشهر صبح امروز با دستور رئیس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس آغاز شد.

واحد شماره یک بخش بخار سیکل ترکیبی عسلویه که با اعتبار 22هزار و 400 میلیارد ریال و توسط بخش خصوصی، با ایجاد اشتغال پایدار برای 800 نفر، به منظور افزایش راندمان تولید برق و تامین برق پایدار شبکه سراسری اجرا شده است که باعث افزایش راندمان نیروگاه از 33 درصد به بیش از 50 درصد خواهد شد و بیش از 85 درصد تجهیزات آن توسط سازندگان داخلی تامین شده است.

طرح توسعه، اصلاح و بهینه سازی پروژه های شبکه توزیع نیروی برق استان بوشهر، طرح افزایش ظرفیت پست 230 کیلوولت گناوه، طرح افزایش ظرفیت پست 230 کیلوولت بوشهر، طرح توسعه پست 400 کیلوولت پارس، طرح افزایش ظرفیت پست صنعت بوشهر و طرح افزایش ظرفیت پست برق 400 کیلوولت پارس، نیز با ایجاد اشتغال برای 87 نفر و اعتباری بالغ بر هزار و 460 میلیارد ریال به منظور ارتقای پایداری شبکه و پاسخگویی به نیاز مشترکین جدید در بخش های صنعتی، کشاورزی و خانگی دیگر پروژه های صنعت برق کشور بودند که امروز در بوشهر به بهره برداری رسیدند.

همچنین سد مخزنی اشنویه نیز با حجم مخزن 46 میلیون متر مکعب، با هسته رسی و به منظور تامین آب زیست محیطی دریاچه ارومیه به میزان 71 درصد، تامین آب شرب مورد نیاز شهرهای نالوس، اشنویه، محمدیار، نقده و روستاهای اطراف به میزان 18.6 درصد و تامین آب اراضی پایاب، حقابه کشاورزی منطقه به میزان 10.4 درصد و برای 1053 هکتار امروز با اعتباری بالغ بر 2 هزار 440 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای 800 نفر به بهره برداری رسید.

مجموع 8 پروژه افتتاح شده امروز وزارت نیرو، با اعتباری بالغ بر 26هزار و300 میلیارد ریال افتتاح شد که برای 1687نفر به شکل مستقیم ایجاد اشتغال می کند.

از ویژگی های شاخص این 8 طرح این است که همه این پروژه ها با اعتبارات ریالی از سوی بخش های دولتی و خصوصی و بدون اتکا به منابع ارزی اجرا شده اند.

بخش خصوصی 22هزار و 720 میلیارد ریال و بخش دولتی 3هزار و 580میلیارد ریال برای اجرای این پروژه ها سرمایه گذاری کردند.

4034/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 15 مرداد 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1099

به "بهره برداری از 8 پروژه مهم وزارت نیرو در استان های بوشهر و آذربایجان غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره برداری از 8 پروژه مهم وزارت نیرو در استان های بوشهر و آذربایجان غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید