تداوم عرضۀ کددستوری مسدودکنندۀ کلاهبرداری با تماس های بین المللی

به گزارش لیتن، با الزام رگولاتوری، علاوه بر مشترکان ایرانسل، امکان استفاده از کد دستوری برای مسدود سازی مکالمۀ بین المللی، برای مشترکان اپراتورهای دیگر هم، فراهم شد.

تداوم عرضۀ کددستوری مسدودکنندۀ کلاهبرداری با تماس های بین المللی

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، بیش از پنج سال است که کد دستوری #181555 در دسترس مشترکان دائمی و اعتباری ایرانسل است و تمامی مشترکان این اپراتور می توانند با شماره گیری و فعال سازی آن، امکان تماس با خطوط بین المللی را مسدود کنند. با این روش، از کلاهبرداری هایی که به شیوۀ تماس از دست رفتۀ ناشناختۀ بین المللی، صورت می پذیرد، جلوگیری می شود.

در برخی شیوه های کلاهبرداری، مشترک پس از مشاهدۀ تماس از دست رفته از شمارۀ ناشناس خارج از کشور (missed call)، اقدام به تماس متقابل کرده و هزینه ای معادل برقراری تماس بین المللی را، متقبل می شود.

با افزایش اینگونه کلاهبرداری ها و اعتراضات مردمی اجرا شده، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، در نیمۀ دوم آبان ماه 1400، داشتن کد دستوری فعال سازی و غیر فعال سازی تماس های بین المللی را به تمامی اپراتورها ابلاغ کرد تا اپراتورهایی که تا این زمان چنین امکانی را برای مشترکان خود فراهم نکرده بودند نیز، ملزم به اجرای این دستور باشند. این درحالی است که کاربران ایرانسل از 3 شهریور سال 1395، می توانستند برای مسدود سازی و اتصال مجدد تماس با خطوط بین الملل از کد دستوری اختصاصی، استفاده کنند و این امکان، کماکان برای مشترکان ایرانسل در دسترس است.

مشترکانی که نیازی به برقراری تماس بین الملل (شماره گیری با پیش شماره 00، با کشورهای دیگر) ندارند، می توانند با شماره گیری کد دستوری #181555، تماس های بین الملل خود را مسدود و هر زمان نیاز به برقراری این تماس ها داشتند، با شماره گیری کد دستوری #281555، برای فعال سازی آن اقدام کنند.

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران توانسته است با هدف احترام به مشترکان، با به کار گیری به روزترین تجهیزات و دانش بین المللی، چنین تماس هایی با مشترکان خود را شناسایی و تعداد آن ها را تا حد امکان، کاهش دهد تا مشترکان تجربۀ ناخوشایندی نداشته باشند و متضرر نشوند.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1993

به "تداوم عرضۀ کددستوری مسدودکنندۀ کلاهبرداری با تماس های بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم عرضۀ کددستوری مسدودکنندۀ کلاهبرداری با تماس های بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید