تظاهرات گسترده در آمریکا بعد از کشته شدن نوجوان 13 ساله توسط پلیس

به گزارش لیتن، هزاران نفر از مردم شیکاگو با راهپیمایی به سمت خانه شهردار، به خشونت پلیس آمریکا و کشته شدن یک نوجوان 13 ساله توسط پلیس اعتراض کردند.

تظاهرات گسترده در آمریکا بعد از کشته شدن نوجوان 13 ساله توسط پلیس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بعد از انتشار ویدئوی کشته شدن یک نوجوان 13 ساله غیرمسلح توسط پلیس آمریکا، هزاران نفر از مردم شیکاگو برای اعتراض به خشونت پلیس این کشور تظاهرات کردند.

به نوشته وبگاه شبکه ای بی سی نیوز، اداره پلیس شیکاگو بعد از روبرو شدن با تظاهرات چند هزار نفری از مردم این شهر یک روز بعد از انتشار ویدئوی قتل آدام تولیدو، گفت که انتظار تداوم تظاهرات و افزایش آن در روزهای آینده را نیز دارد.

تظاهرات کنندگان در این شهر قصد داشتند از محله لوگان اسکوئر به سمت خانه لوری لایتفود شهردار شیکاگو راهپیمایی نموده و خواهان جلوگیری از تداوم خشونت پلیس شوند که موانع نیروهای امنیتی مانع نزدیک شدن آنها به خانه شهردار شد.

همزمان با افزایش تعداد مشارکت کنندگان در این تظاهرات، معترضان نیز می گفتند به یک نظام پلیسی اعتراض دارند که دیگر به درستی عمل نمی کند و اجازه کشتار مردم بی گناه را می دهد.

رسانه های آمریکایی گزارش دادند، علی رغم اینکه این تظاهرات با وجود تعداد زیاد معترضان به شکلی کاملا مسالمت آمیز برگزار گردید اما در اواخر با دخالت پلیس و نیروهای امنیتی، به خشونت و درگیری کشیده شد.

مقامات شیکاگو روز پنجشنبه تصاویری را برای عموم از دوربین لباس یک مامور پلیس هنگام تیراندازی به سمت یک نوجوان 13 ساله که دستانش را به نشانه تسلیم بالا گرفته بود، منتشر کردند.

پلیش شیکاگو بعد از این حادثه مدعی شد پسر نوجوان اسلحه در دست داشته اما در تصاویر تعیین است که در لحظه تیراندازی دستان وی خالی است.

پلیس شیکاگو از سال 2014 وقتی که یک مامور پلیس یک نوجوان سیاه پوست را به ضرب گلوله کشت، تحت نظارت جدی بوده است.

پیشتر مقامات آمریکایی از استعفای مامور پلیس ضارب دانته رایت جوان 20 ساله سیاه پوست آمریکایی و رئیس پلیس شهر بروکلین سنتر در ایالت مینه سوتا خبر دادند. طبق گزارش ها، این مامور پلیس همچنین برای محاکمه در دادگاه حاضر شده است.

در ادامه اعتراضات به قتل رایت توسط افسر پلیس در حومه مینیاپولیس، پلیس آمریکا با معترضان در واشنگتن دی سی درگیر شد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1665

به "تظاهرات گسترده در آمریکا بعد از کشته شدن نوجوان 13 ساله توسط پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تظاهرات گسترده در آمریکا بعد از کشته شدن نوجوان 13 ساله توسط پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید