مشخص مهلت ایران و آمریکا برای اقامه دعوا در دادگاه لاهه

به گزارش لیتن، دیوان بین المللی دادگستری مهلت ایران و آمریکا برای تقدیم دادخواست نسبت به اصل دعوا در این دادگاه را در ارتباط با پرونده شکایت تهران از واشنگتن به دلیل نقض پیمان مودت گفت.

مشخص مهلت ایران و آمریکا برای اقامه دعوا در دادگاه لاهه

به گزارش لیتن، دیوان بین المللی دادگستری (ICJ) روز سه شنبه با انتشار اطلاعیه ای محدوده زمانی ایران و آمریکا برای اقامه دعوا در این دادگاه را جهت رسیدگی به پرونده شکایت تهران از واشنگتن به دلیل نقض پیمان مودت میان دو کشور تعیین کرد که بر اساس آن، تاریخ 10 آوریل 2019 (21 فروردین 1398) مهلت ارائه دادخواست دعوی ایران و 10 اکتبر 2019 (18 مهر 1398) مهلت ارائه دفاعیات آمریکا خواهد بود.

دادگاه لاهه در اطلاعیه خود که روی وب سایت آن قرار گرفته، تاکید نموده است که این حکم را باتوجه به دیدگاه های طرفین دعوا صادر نموده و رویه های بعدی برای تصمیم گیری تکمیلی محفوظ است.

دیوان بین المللی دادگستری در 11 مهرماه برای صدور قرار موقت خود درباره درخواست های ایران در ارتباط با شکایت تهران مبنی بر نقض پیمان مودت از سوی آمریکا تشکیل جلسه داد که در رای خود بخشی از درخواست های ایران را پذیرفت و از آمریکا خواست تا محدودیت ها بر تامین کالاهای انسان دوستانه همچون دارو و درمان، تجهیزات کشاورزی و هوانوردی را بردارد.

دیوان همچنین از طرفین خواست تا از هر اقدامی که منجر به تشدید اختلاف می گردد و رسیدگی به پرونده را سخت تر می نماید، پرهیز نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اسفند 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 110

به "مشخص مهلت ایران و آمریکا برای اقامه دعوا در دادگاه لاهه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشخص مهلت ایران و آمریکا برای اقامه دعوا در دادگاه لاهه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید