کوشش برای ایجاد اشتغال برای فرزندان بازنشستگان ، لزوم توجه به گردشگری بازنشستگان

به گزارش لیتن، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شفافیت را اصل مهم حاکم بر فعالیت هااز ابتدای ورود خود به این وزارتخانه خواند و گفت: رویکرد های فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری باید تقویت شده و کارکرد های آن باید در یک اتاق شیشه ای تبیین گردد.

کوشش برای ایجاد اشتغال برای فرزندان بازنشستگان ، لزوم توجه به گردشگری بازنشستگان

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا از شیراز هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش گروه اجتماعی لیتن، محمد شریعتمداری در آیین معارفه اکبر افتخاری مدیرعامل جدید صندوق بازنشستگی کشوری که با حضور معاون رفاه اجتماعی، معاون امور اقتصادی و مدیران کل این وزارتخانه، سرپرست پیشین و رئیس هیات مدیره، اعضای هیات مدیره و مدیران ارشد صندوق بازنشستگی کشوری برگزار گردید، تاکید نمود: مسائل زیادی در زندگی بازنشستگان وجود دارد و بعضی از آن ها برای یک زندگی معمولی و آبرومند در کوشش هستند، بنابراین کار و خدمت در نهاد های خدمت رسان، چون صندوق بازنشستگی کشوری احتیاجمند ایجاد احساس مشترک و همدلی است.

شریعتمداری ضمن قدردااحتیاج کوشش ها و خدماتسرپرست صندوق بازنشستگی کشوری در چندماهگذشته گفت:آقای ایزدی از نزدیک با مسائل صندوق آشنایی داشتند و با حضور ایشان، کمبود مدیرعامل احساس نمی شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه امروز امانت بزرگی به دست دکتر افتخاری سپرده می گردد، اضافه نمود: رهبری در جایی در بیاناتشان گفتند که توجه به بازنشستگان عین وفاست؛ بنابراین وفاداری ایجاب می نماید که به کسانی که سال های متمادی خدمت نموده اند، احترام و عزت گذاشته گردد و این نگاه باید همواره در مجموعه این سازمان ساری و جاری باشد.

وی با اشاره به برکناری یکی از مدیران شرکت های زیرمجموعه به دلیل دریافت حقوق بالا اضافه نمود: به تازگی به محض اطلاع یکی از مدیرانی که بیشتر از میزان مشخص شده حقوق دریافت می کرد را به دلیل عدم رعایت مقررات برکنار کردم.

شریعتمداری با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی کشوری یک سازمان فرهنگی و اجتماعی برای خدمت به بازنشستگان کشوری است، گفت: در اینجا عصاره فضائل جمع اند. بازنشستگان صندوق از وزارتخانه و سازمان های دولتی هستند و این جلوه سازمان باید مورد توجه و تاکید باشد.

او با تاکید بر اینکه به هیچ وجه نباید از مسئولیتمان فاصله بگیریم، گفت: باید خود را در بین بازنشستگان ببینیم، با آن ها ارتباط و تعامل داشته باشیم، تشکل هایشان را محترم بشماریم، با ایشان ارتباطات تشکیلاتی و منظم داشته باشیم، آنان را تکریم کنیم و مسائل و مسائلشان را جدی بگیریم.

ویبا بیان اینکه صیانت از آنچه متعلق به بازنشستگان است باید با حداکثر توانایی انجام گردد، گفت: دارایی های بازنشستگان، ارزش دادن به دارایی های آنان، حرکت به سمت یک نظام اقتصادی سوددهبا پرتفوی ارزشمند از جمله اهداف این صندوق است و همه صندوق های بازنشستگی جهان هم با در پیش دریافت همین رویکرد کمتر بنگاه داری می نمایند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه 500 روز تا سرانجام این دولت باقی مانده است، اضافه نمود:در این مدت باید چارچوب مناسبی برای فعالیت درنظر گرفته گردد. مهمترین آن سند راهبردی است که با یاری دکتر لشکربلوکی و دیگر کارشناسان و مشاوران متخصص در دو بخش تهیه شده است. در نگاه کلان، موضوع صندوق بازنشستگی به طور کلی مطرح است و بخش دوم آن مربوط به اداره مناسب صندوق بازنشستگی و رساندن آن به صندلی واقعی است که آن هم باید جدی گرفته گردد.

او با بیان اینکه هیات مدیره صندوق بازنشستگی تا همین جای کار روی چارچوب موجود، نظر هماهنگی دارد، ادامه داد: مسائل بسیار روشن و بدیهی است و در حکم آقای افتخاری بر آن هم تاکید نموده ام و حتما مورد توجه ایشان هم هست. خوشبختانه پلتفرم خوبی برای راهنمایی و اداره صندوق وجود دارد که این چارچوب می تواند روز به روز اصلاح گردد.

شریعتمداری با تاکید بر ظرفیت های موجود در صندوق بازنشستگی کشوری ازجمله وجود هیات مدیره توانا، آن را ذخیره ارزشمندی در اختیار مدیرعامل جدید این صندوق برشمرد و خطاب به مدیرعامل جدید گفت: توصیه می کنم تعامل پایداری با اعضای هیات مدیره داشته باشید.

اهمیت و توجه مشارکت موضوع دیگر مورد اشاره وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست بود؛ او با تاکید بر اهمیت استفاده از نظرات و دیدگاه های کارشناسی، به موضوع رشد از درون اشاره نمود و گفت: بدنه بسیار خوبی در حوزه های کارشناسی در صندوق وجود دارد. شما به عنوان مدیرعامل مختارید هر تغییری که خواستید ایجاد کنید، ولی صندوق بازنشستگی ظرفیت های قوی دارد.

شریعتمداری تاکید نمود: باید کوشش کرد تا در چارچوب کارشناسی تصمیم گرفته گرددو صندوق از اینکه پروژه های فعلی به عنوان گرفتاری برای آیندگان معرفی شوند، بری باشد.

وی استفاده از جوانان و صبوری کردن در برابر آنان را امر مهمی در مدیریت سازمان های زیرمجموعه وزارتخانه معرفی کرد و گفت: این وظیفه ماست که افراد را با سطح دانش بالا و تجربه متوسط به میدان بیاوریم تا سکانداری نمایند و بیاموزند.

وی جوانگرایی را یکی از معیار های مهم در انتخاب مدیران دانست و اضافه نمود: البته این رویکرد هرگز به معنی عدم توجه به شایستگی شایستگان نیست. در مقام اجراو در موقعیت هایی که احتیاج به ایده های نو و خلاقیت وجود دارد، استفاده از جوانان یاری نماینده است.

وزیر تعاون در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اهمیت برابری در مناصب و موقعیت های اداری، گفت: همه افرادی که زیر پرچم جمهوری اسلامی فعالیت می نمایند، برابرند. تفاوت های قومی، نژادی، فرهنگ، زبان و... نمی تواند موجب فزونی گروهی بر گروه دیگر باشد.

او با بیان اینکه رهبری موافق هیچ نوع تبعیضی در این عرصه ها نیستند، اضافه نمود: ایران متعلق به همه ایرانیان است.

وی گفت: موضوع دیگر پایداری صندوق بازنشستگی است. این صندوق از ابتدا با دریافت 22 درصد حق بیمه گرفتار مسائلی بوده است و باید اصلاحات ساختاری و پارامتریک اعمال گردد.

او با بیان اینکه اصلاحی که سفره امروز بازنشستگان را کوچک کند مورد قبول نیست، اضافه نمود: می توانیم برای کسانی که می خواهند تازه به عنوان بیمه پرداز وارد شوند شرایط جدیدی در نظر بگیریم.

شریعتمداری با اشاره به اینکه باید با تمام توان برای کم کردن فاصله میان شاغلان و بازنشستگان کوشش کرد، گفت: البته منابع محدود است، ولی باید به این موضوع توجه داشت که در شرایط تحریمی بیشترین فشار روی کسانی است که درآمد های ثابت دارند.

او همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان را موضوع مهمی دانست که احتیاجمند مذاکره و کوشش در مجلس است و ادامه داد: می توان بدون وارد کردن فشار بیشتر بر دولت این مشکل را مرتفع کرد.

وزیر تعاون با اشاره به اهمیت بیمه درمان بازنشستگان گفت: مساله بیماری و درمان از مسائل مهم دوران سالمندی است و بخشی از امنیت خاطر سالمندان را به خود اختصاص می دهد. در حقیقت، پشتوانه قوی بیمه درمان، احتیاجی اساسی برای بازنشستگان است.

او با اشاره به اهمیت برقراری ارتباط میان بازنشستگان و صندوق بازنشستگی گفت: تکریم بازنشستگان، اهمیت زیادی دارد. جامعه بازنشسته، محترم اند و نباید به آن ها بی توجهی گردد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارتباط مستمر و نزدیک میان بازنشستگان و صندوق بازنشستگی کشوری را احتیاجی مهم خواند و گفت: وظیفه کارکنانو مدیران فقط نشستن در اتاق هایشان نیست. رفتن به میان بازنشستگان و صحبت کردن با آن ها اهمیت زیادی دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه یکی از مسائل اساسی در کشور موضوع اشتغال است، گفت: درباره خانواده بازنشستگان این موضوع جدی تر است، چون حقوقشان کمتر از دوران اشتغال است. باید برای ایجاد اشتغال برای فرزندان بازنشستگان را کوشش کرد، این احساس همدردی به آن ها تشفی خاطر می دهد و این کار ها شدنی است.

او در ادامه، بحث گردشگری بازنشستگان را مورد توجه قرار داد و گفت: در بحث گردشگری، شعار خوب در خانه نمانیم مطرح است که باعث احساس حیات و نشاط در بازنشستگان می گردد و به این ترتیب دیگران هم از وجود آن ها بهره مند می شوند.

شریعتمداری ضمن اشاره به اهمیت توجه به بدنه بازنشستگان گفت: رعایت صرفه جویی یک اصل است و واقعا در شرایط فعلی که کسانی با حداقل ها زندگی می نمایند شایسته نیست که بی مبالاتی صورت گیرد. ما یک خانواده یک میلیون و 500 هزار نفری داریم و باید کاری کنیم تا جامعه ما را باور کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 757

به "کوشش برای ایجاد اشتغال برای فرزندان بازنشستگان ، لزوم توجه به گردشگری بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای ایجاد اشتغال برای فرزندان بازنشستگان ، لزوم توجه به گردشگری بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید