جزئیات دیدار مهم الحوثی با رئیس صلیب سرخ جهانی

به گزارش لیتن، عضو شورای عالی سیاسی یمن در جریان دیدار رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ آخرین تحولات مربوط به پرونده انسانی یمن را در سایه محاصره همه جانبه متجاوزان علیه این کشور بررسی کرد.

جزئیات دیدار مهم الحوثی با رئیس صلیب سرخ جهانی

به گزارش گروه بین الملل لیتن به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، محمدعلی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی و محمد حسین العیدروس رئیس مجلس شورای یمن و پیتر مارویر رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ و هیئت همراهش با یکدیگر در شهر صنعا دیدار کردند.

الحوثی در این دیدار شرح داد: شورای عالی سیاسی و دولت نجات در صنعا همه تسهیلات لازم را به کمیته بین المللی صلیب سرخ برای ایفای نقش خود براساس قوانین و موازین بین المللی ارایه کرده است که از جمله اجازه دادن به تیم صلیب سرخ برای بازدید از بازداشتگاهها و مصاحبه با بازداشت شدگان است.

وی افزود: شورای عالی سیاسی یمن درخواست کمیته بین المللی صلیب سرخ برای ملاقات با اسیران سعودی را از طریق وزارت خارجه به طور جدی مد نظر قرار خواهد داد.

الحوثی بر لزوم این نکته تاکید کرد که کمیته بین المللی صلیب سرخ نگرانی ها درخصوص بمباران یک مرکز نگهداری اسیران در استان ذمار را درک کند و بدنبال حل واقعی این مشکل باشد تا دوباره تکرار نشود.

وی افزود: دستورات به وزارت دفاع داده شده است که کمیته بین المللی صلیب سرخ را از مختصات محل های نگهداری اسیران جدید آگاه کند تا ماموریت خود را ایفا کرده و از اقدام ائتلاف متجاوز به یمن در بمباران نیروهای اسیر خودش در آینده جلوگیری کند.

الحوثی کمیته بین المللی صلیب سرخ را تشویق کرد که نقش موثری در اجرای توافقنامه استکهلم در ارتباط با مبادله اسیران ایفا کند.

وی افزود: همه محل های نگهداری بازداشت شدگان غیرنظامی هستند و به هیچ وجه برای اهداف نظامی مورد استفاده قرار نمی گیرند. متجاوزان به دروغ گویی برای توجیه جنایت های خود به عنوان مثال درخصوص بمباران سالن گردهمایی یا مجلس عروسی در روستای سنبان یا حمله به ساختمان مسکونی خیابان الرقاص شهر صنعا عادت کرده اند.

الحوثی گفت: متجاوزان همواره مدعی می شوند که این اماکن، انبارهای سلاح هستند. آنها از جمله درباره بازداشتگاه ذمار مدعی شده بودند که این بازداشتگاه محل شلیک موشک یا پرواز پهپادها است. این درحالی است که همگان می دانند که قراردادن اینگونه سلاح ها در اماکن عمومی یا پنهان کردن از انظار هزاران دانشجوی دانشکده یا دانشگاه ذمار سخت است.

عضو شورای عالی سیاسی یمن همچنین از تشکیل کمیته های تحقیق مستقل درخخصوص جنایت بمباران بازداشتگاه ها برای روشن شدن حقایق استقبال کرد و از رئیس کمیته بین المللی صلیب سرخ خواست تا هر کارشناسی را که می خواهد برای بازدید و بررسی محل بمباران شده در ذمار بیاورد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 586

به "جزئیات دیدار مهم الحوثی با رئیس صلیب سرخ جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات دیدار مهم الحوثی با رئیس صلیب سرخ جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید