خبرنگاران استاندار کردستان: ناتوانی دستگاه ها در دفاع از حقوق دولت نگران کننده است

به گزارش لیتن، سنندج - خبرنگاران - استاندار کردستان گفت: ناتوانی دستگاه های دولتی در دفاع از حقوق دولت در محاکم قضایی و به خاتمه رساندن پرونده ها نگران کننده است.

خبرنگاران استاندار کردستان: ناتوانی دستگاه ها در دفاع از حقوق دولت نگران کننده است

بهمن مرادنیا شامگاه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی استان گفت: دستگاه های دولتی بیشتر اوقات پیروز دادگاه ها نمی شوند چون که طرف مقابل از وکلای توانمندی بهره می گیرد و طرف دولتی از این امکان بهره می برد.

وی اضافه کرد: اگر دستگاه دولتی این امکان را داشته باشد از وکلای توانمند استفاده کند هزینه محسوب نمی شود بلکه جلوگیری از هزینه است.

مرادنیا اضافه کرد: تیم حقوقی باید در استانداری متشکل از چند وکیل خبره تشکیل شود و مسائل دستگاه های مختلف را بررسی و راهنمایی های حقوقی لازم برای به نتیجه رساندن این پرونده ها به دستگاه ها ارائه کنند.

وی یادآور شد: فردی که تخلفی مرتکب شده برای بهر بردن از سود کلان هزینه های هنگفت هم می کند اما در این بین و بدون پیگیری جدی از سوی دستگاه دولتی، بیت المال حیف و میل می شود.

استاندار کردستان با تاکید بر مدیریت صحیح منابع و کاهش هزینه ها در دستگاه های دولتی گفت: در شرایطی که بر مردم از نظر اقتصادی و معیشتی سخت می گذرد دستگاه های دولتی باید محدودیت هایی در هزینه ها قائل شوند.

وی تاکید کرد: کسانی که خارج از ضوابط قانونی از خودروی دولتی استفاده می کنند و یا هر هزینه دیگری به دولت تحمیل می کنند بدون تعارف با آنها برخورد شود.

مرادنیا اضافه کرد: مدیری که تا این میزان برای دولت و اموال دولتی تعصب ندارد و بیت المال را درست مدیریت نمی کند باید در عملکرد او تجدید نظر شود.

وی یادآور شد: پروژه آبرسانی و تصفیه خانه شهرستان کامیاران راحت ترین طرح هاای آبرسانی در دست انجام است که اگر به بهره برداری نرسد دیگر پروژه ها با چالش روبرو خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1128

به "خبرنگاران استاندار کردستان: ناتوانی دستگاه ها در دفاع از حقوق دولت نگران کننده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استاندار کردستان: ناتوانی دستگاه ها در دفاع از حقوق دولت نگران کننده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید