خبرنگاران بیش از 90 درصد مرغداری های گوشتی قزوین نهاده دولتی دریافت کرده اند

به گزارش لیتن، قزوین - خبرنگاران - رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: بیش از 90 درصد مرغداری های گوشتی استان 100 درصد نیازهای خوراک خود را از محل نهاده های دولتی دریافت و تامین کرده اند.

خبرنگاران بیش از 90 درصد مرغداری های گوشتی قزوین نهاده دولتی دریافت کرده اند

به گزارش خبرنگاران، فاطمه خمسه در نشست هماهنگی تولید و عرضه مرغ در استان قزوین که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار برگزار شد،افزود:قزوین در شرایط فعلی از معدود استان هایی بوده که با تلاش های اجرا شده و تمهیدات اتخاذ شده در زمینه تامین نهاده ها با مشکل خاصی روبرو نبوده است.

این مسوول با بیان اینکه براساس سهمیه نهاده های تامین شده مرغداری های پرورش مرغ گوشتی استان ملزم به تامین مرغ مورد نیاز استان هستند.گفت: قزوین از استان های مهم کشور در زمینه تولید مرغ است و در این شرایط انتظار می رود مرغدارانی که نهاده های آنها تامین و در اختیارشان گذاشته شده است، 30 تا 40 درصد تولیدات خود را به بازار استان اختصاص بدهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین افزود: انتظار می رود نیازهای بازار مرغ استان تامین و مازاد این محصول به خارج از استان عرضه شود.

این مسوول همچنین گفت: در سال جاری شاهد رشد هشت درصدی جوجه ریزی در مرغداری های استان بوده ایم و مرغداری های استان با تلاش خود قادر هستند با افزایش تقاضا، تولید خود را بیشتر کنند.

سالانه 60 تا 65 هزار تن مرغ در استان قزوین تولید می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1410

به "خبرنگاران بیش از 90 درصد مرغداری های گوشتی قزوین نهاده دولتی دریافت کرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیش از 90 درصد مرغداری های گوشتی قزوین نهاده دولتی دریافت کرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید