خبرنگاران دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری تا شهریور برای جذب اعتبارات خسارت سیلاب فرصت دارند

به گزارش لیتن، شهرکرد- خبرنگاران- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به وقوع سیلاب سال گذشته گفت: فرصت جذب اعتبارات اختصاص یافته برای جبران خسارت سیلاب به بخش های مختلف این استان تا انتها شهریورماه سال جاری است و در این مدت دستگاه های اجرایی باید برای جذب اعتبار اقدام کنند.

خبرنگاران دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری تا شهریور برای جذب اعتبارات خسارت سیلاب فرصت دارند

مرتضی زمان پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار لیتن تاکید کرد: اعتبار مرتبط با جبران ضرر و زیان ناشی از خسارت های سیلاب سال گذشته به چهارمحال و بختیاری یک هزار و 310 میلیارد ریال است که از این مبلغ 770 میلیارد ریال اعتبار استانی، 250 میلیارد ریال اعتبار ملی و 290 میلیارد ریال اعتبار مربوط به راهداری است.

وی شرح داد:مدیران مرتبط که بخش های زیربنایی تحت نظارت این دستگاهها که در سیلاب سال گذشته در چهارمحال و بختیاری دچار خسارت شد، تنها تا 31 شهریورماه سال جاری برای جذب این میزان اعتبار فرصت دارند.

وی یادآور شد: هر کدام از دستگاه های اجرایی که نتوانند سهمیه خود را تا خاتمه مردادماه سال جاری جذب کنند، اعتبار آن ها کسر و به دستگاه های اجرایی دیگر اختصاص داده می شود.

به گزارش لیتن، خسارت بارش های سال گذشته مربوط به بخش زیربنایی و زیرساختی در حوزه راه ها و ساختمان های عمومی بود، که برآورده اولیه این خسارتها 6هزار میلیارد ریال بود

چهارمحال و بختیاری با 10 شهرستان و افزون بر 979 هزار نفر جمعیت جزو استان های حادثه خیز در کشور به شمار می رود.

بارش های اسفندماه سال گذشته 580 میلیارد ریال و سرمازدگی فروردین ماه سال جاری حدود 800 میلیارد ریال خسارت سرمازدگی به چهارمحال و بختیاری وارد کرد.

چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه های زاینده رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش ها در چهارمحال و بختیاری، استان های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1151

به "خبرنگاران دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری تا شهریور برای جذب اعتبارات خسارت سیلاب فرصت دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری تا شهریور برای جذب اعتبارات خسارت سیلاب فرصت دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید