خبرنگاران هشت ملوان ایرانی آزاد شده از تانزانیا وارد چابهار شدند

به گزارش لیتن، چابهار- خبرنگاران- رییس دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در منطقه آزاد چابهار گفت: هشت ملوان ایرانی ساکن جنوب سیستان وبلوچستان پس از چهار سال تلاش و رایزنی در دارالسلام تانزانیا هفته گذشته آزاد وپس از بازگشت به میهن اسلامی امروز /دوشنبه/ وارد این شهرستان شدند.

خبرنگاران هشت ملوان ایرانی آزاد شده از تانزانیا وارد چابهار شدند

حمیدرضا طوسی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهارداشت: این ملوانان ایرانی ساکن سیستان و بلوچستان حدود چهارسال پیش توسط گارد ساحلی کشور تانزانیا دستگیر و زندانی شده بودند که بعد از این موضوع و با پیگیری های بعمل آمده توسط وزارت امورخارجه، سفارت جمهوری اسلامی ایران در دارالسلام و دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در منطقه آزادچابهار آزاد شدند.

وی گفت: طی چهار سال گذشته سفارت جمهوری اسلامی ایران در دارالسام تلاش های زیادی را برای آزادی زندانیان بعمل آورد و در این راستا ملاقاتها و ملاقات های بسیاری با رییس جمهوری، ریس دیوان عالی کشور و دیگر مقامات قضایی تانزانیا توسط سفیر کشورمان انجام شد.

رییس دفتر نمایندگی وزارت امورخارجه در منطقه آزاد چابهار ادامه داد: با آزاد شدن این ملوانان و برگشت آنان به کشور حدود 22 صیاد زندانی در آن کشور داریم که امیدواریم پیگری های بعمل آمده موجب تسریع در فرایند رسیدگی قضایی به پرونده آنان و شاهد آزادی همه ملوانان باشیم.

وی اظهارداشت: صیادان باید توجه داشته باشند رفتارهای مجرمانه و همچنین تجاوز به حریم و قلمرو آب های ساحلی کشورها جرم محسوب شده و مشکلاتی را برای خود، خانواده و همچنین دستگاه دیپلماسی کشور بوجود خواهند آورد و لازم است در این زمینه آموزش هایی توسط دستگاه های ذیربط به آنان داده شود.

طوسی گفت: براساس آخرین آمارها یکهزار و 265 فروند قایق فایبرگلاس، 163 فروند قایق چوبی، 436 فروند لنج یخی و 524 فروند لنج سردخانه دار با 21 هزار و 781 نفر صیاد دائمی و فصلی در قالب 34 تعاونی صیادی در حوزه اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان فعالیت دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1375

به "خبرنگاران هشت ملوان ایرانی آزاد شده از تانزانیا وارد چابهار شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هشت ملوان ایرانی آزاد شده از تانزانیا وارد چابهار شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید