درخواست برای لغو محدودیت 60 درصدی سفرهای هوایی

به گزارش لیتن، رئیس هیات مدیره انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام کرد که با توجه به اینکه محدودیت 60 درصدی در پذیرش مسافر برای پروازهای داخلی ضررهای جبران ناپذیری برای ایرلاین ها دارد، خواستار لغو این مصوبه هستیم.

درخواست برای لغو محدودیت 60 درصدی سفرهای هوایی

یونس دقیق کیا در گفت وگو با خبرنگاران با بیان اینکه عدم لغو محدودیت 60 درصد در سفرهای هوایی ضررهای جبران ناپذیری به شرکت های هواپیمایی وارد کرده است، اظهار کرد: خواستار لغو این محدودیت در پروازها هستیم و این درخواست با توجه به شواهد علمی موجود در سایر کشورها مطرح شده و بارها این کار را آن را اعلام کرده ایم.

وی اضافه کرد: با توجه به افزایش فرایند واکسیناسیون در کشور از یک سو و ضررهای جبران ناپذیر اعمال محدودیت 60 درصد پذیرش مسافر برای شرکت های هواپیمایی از سوی دیگر، درخواست لغو این محدودیت را بار دیگر تکرار می کنیم.

رئیس هیات مدیره انجمن شرکت های هواپیمایی تاکید کرد که با توجه به وجود تحریم ها و مسائل عدیده ای که شرکت های هواپیمایی با آن روبرو هستند، هدر رفتن 40 درصد از ظرفیت منابع ملی در پروازها هیچ توجیهی ندارد.

دقیق کیا گفت: شرکت های هواپیمایی داخلی در شرایط تحریمی که نمی توانند قطعات مورد نیاز خود را به راحتی تامین کنند و ناوگان موجود را سرپا نگه دارند. از سوی دیگر عدم استفاده از ظرفیت کامل پروازها و محدود کردن مردم برای استفاده از ظرفیت کامل پروازها، به معنای هدر رفتن سرمایه های ملی در شرایط کنونی است.

به گزارش خبرنگاران، اواخر مهر ماه سال گذشته بود که محمد اسلامی -وزیر راه و شهرسازی- اظهار داشت: که بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا همه شرکت های هواپیمایی داخلی از اول آبان ماه موظفند تنها تا سقف 60 درصد ظرفیت کابین پرواز نسبت به فروش بلیت هواپیما و جذب مسافر در سفرهای هوایی اقدام کنند و همین مساله سبب شد طی ماه های اخیر و سال گذشته بارها درخواست ایرلاین ها برای لغو این مصوبه به دستگاه های متولی مختلف ارسال شود که البته تا کنون مورد موافقت قرار نگرفته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1736

به "درخواست برای لغو محدودیت 60 درصدی سفرهای هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست برای لغو محدودیت 60 درصدی سفرهای هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید