درخواست کمیسیون اروپا از لهستان برای اصلاح قانون بازنشستگی قضّات

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کمیسیون اروپا امروز سه شنبه از لهستان خواست تا قانونی که بر اساس آن قضّات باید زودتر بازنشسته شوند را اصلاح کند.

درخواست کمیسیون اروپا از لهستان برای اصلاح قانون بازنشستگی قضّات

کمیسیون اروپا در بیانیه صادره در این خصوص به ورشو یک ماه فرصت دارد تا اصلاحات مورد نظر بروکسل را اِعمال کند.

کمیسیون اروپا امروز دوشنب 11 تیر ماه با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد که پرونده ای را علیه لهستان مفتوح نموده است.

در بیانیه صادره از سوی کمیسیون اروپا در این خصوص آمده بود: مراحل مربوط به پرونده تخلفات لهستان پیرامون قانون مرتبط با دادگاه عالی این کشور کلید خورده است. کمیسیون بر این باور است که اقدامات این کشور اصل استقلال قضائی را تضعیف نموده است.

ابراز نگرانی کمیسیون اروپا مرتبط با قانوی است که بر اساس آن 27 نفر از قضات دیوان عالی لهستان به دلیل کاهش سن بازنشستگی در این نهاد از 70 به 65 سال الزاماً بازنشسته می شوند.

گفتنی است، کمیسیون اروپا در دسامبر سال گذشته میلادی به لهستان درباره فعال سازی ماده 7 پیمان لیسبون هشدار داده و اعلام نموده بود که ممکن است حق عضویت بوداپست در اتحادیه اروپا شامل رأی دادن در شورای اروپا تعلیق شود.

ابراز نگرانی کمیسیون اروپا مرتبط با قانونی است که بر اساس آن 27 نفر از قضات دیوان عالی لهستان به دلیل کاهش سن بازنشستگی در این نهاد از 70 به 65 سال الزاماً بازنشسته می شوند.

شایان ذکر است، کمیسیون اروپا در دسامبر سال گذشته میلادی به لهستان درباره فعال سازی ماده 7 پیمان لیسبون هشدار داده و اعلام نموده بود که ممکن است حق عضویت بوداپست در اتحادیه اروپا شامل رأی دادن در شورای اروپا تعلیق شود.

منبع: mehrnews.com

به "درخواست کمیسیون اروپا از لهستان برای اصلاح قانون بازنشستگی قضّات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست کمیسیون اروپا از لهستان برای اصلاح قانون بازنشستگی قضّات"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید