دستور قاضی آمریکایی برای مصادره نفتکش های ایرانی

به گزارش لیتن، وزارت دادگستری آمریکا از دستور یک قاضی فدرال برای مصادره محموله های چهار نفتکش ارسالی ایران به ونزوئلا اطلاع داد.

دستور قاضی آمریکایی برای مصادره نفتکش های ایرانی

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، جیمز بوسبرگ قاضی فدرال آمریکا بامداد امروز، آدینه دستور مصادره محموله های نفتی و توقیف چهار نفتکش ایرانی را که به سمت ونزوئلا در حرکت هستند، صادر نموده است.

وزارت دادگستری آمریکا نیز اظهار داشت که قاضی فدرال دستور داد تا چهار نفتکش ارسالی ایران به ونزوئلا توقیف و محموله های آن مصادره شوند.

دیشب (پنجشنبه) دادستان های آمریکایی به منظور جلوگیری از تداوم روابط تجاری ایران و ونزوئلا، با تنظیم شکوائیه ای خواهان توقیف محموله نفتکش هایی شدند که از ایران به ونزوئلا سوخت حمل می نمایند.

تنظیم نمایندگان این شکوائیه مدعی شده اند که در حال حاضر 4 فروند نفتکش ایرانی راهی ونزوئلا هستند که مجموعاً بالغ بر 1.1 میلیون بشکه بنزین با خود حمل می نمایند.

وزارت خزانه داری آمریکا چند روز پیش، پنج ناخدای نفتکش های ایرانی را که برای انتقال سوخت به ونزوئلا ارسال شدند، در فهرست تحریم قرار داد.

با وجود فشار های آمریکا، ایران در اردیبهشت ماه امسال به منظور مهار بحران سوخت ونزوئلا، اقدام به اعزام پنج نفتکش حامل سوخت به کاراکاس کرد و دولت آمریکا نتوانست مانع آن گردد.

ایران و ونزوئلا که هر دو تحت تحریم های ظالمانه و غیرانسانی آمریکا هستند، تأکید نموده اند که روابط تجاری خود را بدون توجه به فشار های آمریکا حفظ خواهند کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1146

به "دستور قاضی آمریکایی برای مصادره نفتکش های ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور قاضی آمریکایی برای مصادره نفتکش های ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید