سخندان: فدراسیون فوتبال باید مقابل هجمه ها علیه داوری قاطعیت داشته باشد، مسئول این اتفاقات کمیته انضباطی است

یاری داور بین المللی فوتبال ایران گفت که فدراسیون فوتبال باید قاطعیت خود را درخصوص حواشی اخیر پیرامون اعتراض های فراوان به داوری نشان دهد.

سخندان: فدراسیون فوتبال باید مقابل هجمه ها علیه داوری قاطعیت داشته باشد، مسئول این اتفاقات کمیته انضباطی است

رضا سخندان یاری داور بین المللی فوتبال ایران در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره اعتراض برخی سرمربیان لیگ رجحان به داوری و هجمه های ایجاد شده از سوی برخی از این مربیان گفت: متاسفانه شرایط بدی شکل گرفته که باعث شده داوران آرامش کافی نداشته باشند و نگران حواشی باشند. ذات فوتبال این نیست که اینقدر اعتراض باشد. شما در هیچ کشوری اینقدر اعتراض نمی بینید و همین مسئله باعث شده که آن لذت واقعی در فوتبال رقم نخورد.

وی اضافه نمود: داوران ایرانی در سطح آسیا و جهان قضاوت های خوبی داشته اند، اما در ایران حرف های حاشیه ای زیاد است. مسئول این شرایط کمیته انضباطی و دیگر ارکان تصمیم گیرنده در فدراسیون هستند. اگر برخورد به موقع با افراد خاطی گردد، دیگر شاهد تکرار این مسائل نخواهیم بود. متأسفانه شاهد هستیم که گاهی اوقات هم که تصمیمات درست از سوی این کمیته گرفته می گردد، این اتفاق دیر می افتد و اثر تصمیم اتخاذ شده از بین می رود.

یاری داور بین المللی فوتبال ایران گفت: فدراسیون باید در چنین مسائلی قاطعیت داشته باشد، در غیر اینصورت همچنان این اتفاقات رقم خواهد خورد. اگر در کنار زمین آرامش وجود داشته باشد، داوران نیز قطعاً عملکرد بهتری از خود نشان خواهند داد.

سخندان مطرح کرد: در هیچ کجای جهان مشاهده نمی کنیم که اینقدر علیه داوران بیانیه داده یا صحبت گردد. اگر کسی هم بخواهد درباره عملکرد داوران صحبت کند، با جریمه سنگین روبه رو می گردد که متأسفانه شاهد چنین مواردی در ایران نیستیم. داوران ایرانی از گذشته تاکنون مورد احترام AFC و فیفا هستند، اما در ایران قبول شان ندارند. در سال های اخیر بازی های سختی در رقابت های بزرگ بر عهده داوران ایرانی گذاشته شده که این نشان دهنده عملکرد خوب آنها در صورت وجود آرامش است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 6 تیر 1398 شناسه مطلب: 208

به "سخندان: فدراسیون فوتبال باید مقابل هجمه ها علیه داوری قاطعیت داشته باشد، مسئول این اتفاقات کمیته انضباطی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخندان: فدراسیون فوتبال باید مقابل هجمه ها علیه داوری قاطعیت داشته باشد، مسئول این اتفاقات کمیته انضباطی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید