شرکت های ایرانی به راه اندازی مجدد کارخانه های سوریه یاری نمایند

به گزارش لیتن، حسین عرنوس، نخست وزیر سوریه ضمن تشکر و قدردانی از حمایت های دولت و مردم ایران، خواهان افزایش مبادلات مالی دو کشور توسط بخش خصوصی شد.

شرکت های ایرانی به راه اندازی مجدد کارخانه های سوریه یاری نمایند

عرنوس در دیدار با کیوان کاشفی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه، با اشاره به صدمات سوریه در جنگ، مشارکت بیشتر شرکت های ایرانی در امر بازسازی و راه اندازی مجدد کارخانه های سوریه را خواهان شد.

نخست وزیر سوریه همچنین با اظهار خوشحالی از تأسیس مرکز تجارت ایرانیان در دمشق، این اقدام اتاق ایران را ناشی از اشتیاق بخش خصوصی ایران برای حضور در اقتصاد سوریه دانست و از حمایت کامل دولت سوریه از این مرکز اطلاع داد.

در ادامه کیوان کاشفی، رئیس اتاق مشترک ایران و سوریه نیز ضمن ابلاغ پیغام دوستی فعالان اقتصاد ایران به مردم سوریه، گزارش آخرین اقدامات اتاق مشترک ایران و سوریه را ارائه کرد.

او حل مسائل بانکی و حمل ونقل گمرکی را نیازهای اصلی افزایش مبادلات دانست و خواهان اجرایی شدن تفاهم نامه های امضا شده بین معاون اول رئیس جمهوری ایران و نخست وزیر سوریه شد.

عضو هیئت رئیسه اتاق ایران در این دیدار با اشاره به تحریم های آمریکا، گفت: معتقدیم فشارهای تحریم به دو کشور سوریه و ایران به نقطه سرانجام خود رسیده و این دو کشور توانسته اند الگویی از مقاومت در برابر زیاده خواهی آمریکا به جهان معرفی نمایند.

در ادامه جلسه گزارشی از چگونگی تأسیس مرکز تجارت ایرانیان به نخست وزیر سوریه ارائه شد.

در این سفر کیوان کاشفی، رئیس اتاق مشترک ایران و سوریه دیداری با وزیران کشاورزی، بازرگانی خارجی، بازرگانی داخلی، اتاق های بازرگانی و صنعت دمشق و حلب انجام داد.

همچنین در سفر به حلب برنامه ریزی جهت برگزاری نمایشگاه در فروردین سال 1400 انجام گرفت و به علاوه اولین فروم تجاری در مرکز تجارت ایرانیان در آیین سفر برگزار و طی آن ظرفیت های همکاری دو کشور ایران و سوریه آنالیز شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1540

به "شرکت های ایرانی به راه اندازی مجدد کارخانه های سوریه یاری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت های ایرانی به راه اندازی مجدد کارخانه های سوریه یاری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید