فرمان مهمی که پوتین امضا کرد

به گزارش لیتن، خبرنگاران : رئیس جمهور روسیه فرمانی را امضا کرد که بکارگیری تدابیر تعیین برای مقابله با اقدامات خصمانه دولتهای بیگانه را مجاز می نماید.

فرمان مهمی که پوتین امضا کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه فرمانی را امضا کرد که به موجب آن، برای مقابله با اقدام های خصمانه دولت های بیگانه تدابیر معینی به کار گرفته می گردد.

کاخ کرملین در بیانیه ای خاطرنشان کرد که به موجب این فرمان، دولت روسیه باید فهرستی از دولت های بیگانه غیردوست که این تدابیر علیه آنها به کار گرفته می گردد، تهیه کند.

لازم به ذکر است که این فرمان از روزی که به طور رسمی منتشر می گردد، به مرحله اجرا در می آید و تا زمانِ فسخ تدابیر اقدام متقابل که در این فرمان پیش بینی شده، معتبر خواهد بود.

این فرمان همچنین اعلام می نماید که مسکو تعداد کارکنان هیأت های دیپلماتیک خارجی را که علیه روسیه دست به اقدام های خصمانه می زنند، محدود خواهد نمود.

در این فرمان آمده است که قراردادهای امضا شده میان هیأت های دیپلماتیک کشورهای غیر دوست با اشخاص، در شرایطی که از تعداد مشخص شده از سوی دولت روسیه تجاوز کند، مشمول فسخ قرارداد می شوند.

لازم به ذکر است که این تدابیر شامل حال کارکنان هیأت های دیپلماتیک و کنسولگری هایی که نماینده کشور متبوع خود هستند، نخواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1688

به "فرمان مهمی که پوتین امضا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمان مهمی که پوتین امضا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید