فیلم، مشاور تازه کاخ سفید؛ زنی که ترامپ را فرستاده خدا می خواند

به گزارش لیتن، پائولا وایت کشیش شخصی ترامپ که حالا در دولت آمریکا هم رسما مشغول به کار شده، کاخ سفید را ارض مقدس می خواند و مدعی است می تواند به نام مسیح، این محل را تبرک کند.

فیلم، مشاور تازه کاخ سفید؛ زنی که ترامپ را فرستاده خدا می خواند

به گزارش گروه بین الملل لیتن، روابط نزدیک دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با حلقه مسیحیان آخرالزمانی یا همان اونجلیست ها موضوعی عیان است که خود او هم بارها به آن اشاره نموده است.

کشیش های این گروه از مسیحیان مرتبا به کاخ سفید آمد و شد دارند و برای موفقیت ترامپ در ریاست جمهوری، مراسم هایی خاص در اتاق کار وی برگزار می نمایند.

یکی از این کشیش ها که روابط بسیار نزدیکی با ترامپ دارد، زنی به نام پائولا وایت است. او این هفته رسما به عنوان عضوی از دولت ترامپ معرفی گردید و از دیروز به عنوان مشاور امور ایمان و ابتکار فرصت ها کار خود را در کاخ سفید شروع کرد.

وایت شخصیتی جنجالی است و به طرح ادعاهای عجیب معروف است. او که از سال 2016 به حمایت از ترامپ پرداخت، رئیس جمهور آمریکا را فرستاده ویژه خداوند توصیف نموده است.

وایت با بیان این ادعا که ایستادن در برابر ترامپ به معنی مخالفت با دستور خداوند است، مخالفان رئیس جمهور آمریکا را لعنت نموده و برای آن ها آرزوی نابودی می نماید.

او این هفته در یکی از سخنرانی هایش در خصوص ترامپ گفت: باشد که هر شبکه شیطانی که خود را در برابر هدف و خواست رئیس جمهور ترامپ قرار داده، به نام مسیح فروبریزد و در هم بشکند.

وی اضافه کرد: من اعلام می کنم که رئیس جمهور ترامپ بر هر راهبردی که جهنم داشته باشد، غلبه می نماید، بر هر راهبردی که دشمنان داشته باشند، هر راهبردی. او ندای درونی خود و سرنوشت خود را محقق خواهد نمود.

این فرد حتی ادعا می نماید که به نمایندگی از خدا این اختیار را دارد که کاخ سفید را ارض مقدس اعلام نموده و آنجا را متبرک نموده و از حضور شیاطین پاکسازی کند.

ترامپ هم این اظهارات را بی پاسخ نگذاشته و بارها در سخنرانی هایش به تعریف و تمجید از وایت پرداخته است. رئیس جمهور آمریکا در توصیف وی گفته است: او جز واقعیت چیزی نمی گوید.

این فعالیت ها از لحاظ مادی هم برای وایت پرسود بوده است. او که از مردم آمریکا خواسته برای یاری به فعالیت هایش در جهت حمایت معنوی از دولت ترامپ به او اعانه بپردازند، اکنون فردی ثروتمند به شمار می آید. وایت یک هواپیمای شخصی، خانه ای 2.6 میلیون دلاری و آپارتمانی 3.5 میلیون دلاری در برج ترامپ دارد.

او در سال 2007 هم از سوی کمیته اقتصادی سنای آمریکا به سوء استفاده از یاری های مردمی و استفاده از این منابع برای مقاصد شخصی متهم شده بود.

سوابق وایت موجب شده تا انتصاب وی به عنوان مسئول اصلی امور مذهبی کاخ سفید، با انتقادهای گسترده ای حتی از جانب بعضی از محافظه کاران روبرو گردد. ویلیام باربر از مقام های ارشد انجمن ملی پیشرفت رنگین پوستان آمریکا وایت را یک بشارت دهنده تقلبی توصیف نموده است.

ریچارد پینتر استاد حقوق دانشگاه مینسوتا هم که در دولت جورج بوش پسر در شورای اخلاقی کاخ سفید فعالیت می نموده، وایت را نماد فاشیسم خوانده است.

با این وجود، به نظر می رسد ترامپ با انتصاب وایت به دنبال حفظ پایگاه رأی خود در میان اونجلیست هاست. در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016، بیش از 80 درصد رأی دهندگان اونجلیست به ترامپ رأی دادند و هنوز هم این گروه از مردم آمریکا یکی از مهمترین پایگاه های رأی ترامپ به شمار می آیند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 649

به "فیلم، مشاور تازه کاخ سفید؛ زنی که ترامپ را فرستاده خدا می خواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم، مشاور تازه کاخ سفید؛ زنی که ترامپ را فرستاده خدا می خواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید