قندیل: یمن ویتنام عربستان خواهد شد، ایستادگی رمز پیروزی ملت یمن

به گزارش لیتن، مدیر مرکز مطالعات لبنان در مصاحبه با خبرنگار بین الملل خبرنگاران گفت کارشناسان و متخصصان آمریکایی به این نتیجه رسیدند که یمن ویتنام عربستان است و رسانه های آمریکایی بارها این جمله را که سعودی در ویتنام گیر افتاده است، تکرار کردند.

قندیل: یمن ویتنام عربستان خواهد شد، ایستادگی رمز پیروزی ملت یمن

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

غالب قندیل مدیر مرکز مطالعات عربی و بین الملل لبنان در مصاحبه با خبرنگار بین الملل خبرنگاران به تشریح مقاومت جانانه ملت یمن در برابر یک سال تهاجم وسیع عربستان به این کشور پرداخت.

مردم یمن وحشیانه ترین کشتارها توسط عربستان را به چالش کشاندند

قندیل در این مصاحبه گفت: طی یک سال حمله سعودی آمریکایی، ملت یمن حماسه ای بزرگ در استقامت و پایداری به ثبت رساند که طی آن وحشیانه ترین کشتارها و قتل عام ها توسط جنگنده های عربستان را به چالش کشاند.

عدم هراس از حجم تسلیحات دشمن نکته برجسته یمنی ها طی سال گذشته بوده است

قندیل افزود: ایمان و مقاومت ملت یمن و عدم هراس آنها از حجم تسلیحات و امکانات دشمن نکته برجسته طی یک سال گذشته است. ملت یمن تمامی این اقدامات را با وجود محاصره مالی که آنها را حتی از ساده ترین امکانات برای زندگی محروم نموده انجام داده اند. یمنی ها در شرایط بسیار سختی زندگی می نمایند اما با وجود این همه سختی در کنار ارتش و کمیته های مردمی ایستادگی و پایداری می نمایند و از تمامیت ارضی و استقلال خود حفاظت نموده و با گروه های تروریستی و تکفیری که هم تراز با حملات هوایی عربستان است مقابله می نمایند و مقاومتی که مردم یمن در برابر دشمن از خود نشان دادند سزاوار احترامی کامل است.

ورود ارتش یمن به داخل خاک عربستان نکته ای مهم برای فشار به رژیم سعودی بود

مدیر مرکز مطالعات عربی و بین الملل لبنان در ادامه گفت: مردم یمن با کمترین امکانات در مقابل حملات مزدوران و بمباران های جنگنده های سعودی ایستادگی کردند، از سوی دیگر ارتش و کمیته های مردمی یمن از کمربند امنیتی مرزی عربستان عبور نموده و وارد شهرهای نجران، جیزان و عسیر شدند و این موضوع نکته ای مهم و حساس برای فشار به رژیم سعودی است به همین دلیل بود که آمریکا مجبور شد عربستان را تحت فشار قرار دهد تا به آتش بس تن داده و از جنبش انصارالله یمن بخواهد که مذاکره کند.

کارشناسان آمریکایی معتقدند که یمن ویتنام عربستان است

قندیل گفت: ورود نیروهای ارتش یمن به خاک عربستان باعث شد که آمریکایی ها در ارزیابی های خود احساس خطر نمایند، امروز کارشناسان و متخصصان آمریکایی به این نتیجه رسیدند که یمن ویتنام عربستان است و رسانه های آمریکایی بارها این جمله را که سعودی در ویتنام گیر افتاده است تکرار کردند که این نشان از حماسه پایداری ملت یمن در برابر متجاوزان است، این پایداری باعث شد تا بسیاری از سازمان ها و نهادهای بین المللی مجبور شوند که تجاوز عربستان را محکوم نمایند، به همین دلیل از آمریکا خواسته شده تا قراردادهای تسلیحاتی را لغو کند که آخرین آن قرارداد یک میلیارد دلاری خرید موشک است.

سازمان عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر از آمریکا خواسته است تا این قرارداد را متوقف کند تا آمریکا شریک جرم عربستان در نسل کشی و کشتارهای دسته جمعی مردم نشود و ما هم اکنون در برابر یک پایداری حماسه ای از سوی ملت یمن قرار داریم که صورت موضوعات را تغییر خواهد داد.

مردم یمن با پایداری و استقامت می توانند شروط خود را بر عربستان تحمیل نمایند

مدیر مرکز مطالعات عربی و بین الملل لبنان در پاسخ به سؤالی درباره آینده روند سیاسی در یمن گفت: تردیدی وجود ندارد که پایداری و استقامت ملت یمن باعث خواهد شد تا آنها بتوانند شروط و خواسته هایشان را در روند سیاسی آینده بر عربستان تحمیل نمایند و عربستان بارها جهت راه چاره سیاسی را با گذاشتن پیش شرط ها با مشکل روبرو نموده است.

ر

منبع: تسنیم
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 391

به "قندیل: یمن ویتنام عربستان خواهد شد، ایستادگی رمز پیروزی ملت یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قندیل: یمن ویتنام عربستان خواهد شد، ایستادگی رمز پیروزی ملت یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید