قیمت کدام اقلام غذایی در کانادا پس از پاندمی بیشترین افزایش را داشته؟

به گزارش لیتن، نرخ رسمی تورم نزدیک صفر است، اما خیلی ها چنین حسی ندارند، مخصوصا وقتی به مغازه می فرایند تا اقلام مورد علاقه خود را بخرند و از دیدن قیمت ها جا می خورند!

قیمت کدام اقلام غذایی در کانادا پس از پاندمی بیشترین افزایش را داشته؟

بهترین تجربه سفر را به سفر به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

با استناد به گزارش مرکز آمار کانادا، تعدادی از اقلام غذایی سال جاری پس از پاندمی شاهد افزایش قابل توجهی بوده اند.

هویج با 33 درصد بیشترین افزایش قیمت را داشته است. سیلوین شارلبوا مدیر آزمایشگاه تحلیلی کشاورزی-غذایی دانشگاه دالهوسی می گوید قیمت هویج به خاطر میزان بار کم سال جاری افزایش پیدا نموده است.

او گفت: مزرعه داران بر پایه مقدار پولی که می توانند در بیاورند محصول می کارند. عرضه سال جاری بسیار پایین تر از سال های پیش بوده است.

پیاز با افزایش قیمت 14 درصدی دوم شد و بعد از آن گوجه کنسروی با 13 درصد نهاده شد.

شارلبوا می گوید تعرفه های آلومینیومی که دونالد ترامپ می خواست اعمال کند روی افزایش قیمت گوجه کنسروی اثر داشت، اما دلیل اصلی کووید-19 است.

سیب زمینی با 12 درصد افزایش قیمت، چهارم شد. بعد از آن پنیر فرآوری شده با افزایش 11 درصدی قیمت نهاده شد. به گفت شارلبوا در این مورد مجموعه ای از فاکتورها از جمله هزینه های نیروی کار، پروتکل های جدید و رقابت کمتر می تواند نقش بازی نموده باشد.

پرتقال با 9.6 درصد افزایش قیمت و گوشت خورشتی با 8.2 درصد در رتبه های ششم و هفتم نهاده شدند. شارلبوا می گوید قیمت گوشت گاو هر چند سال یک بار به صورت چرخه ای بالا می رود و مدت ها بود باید این اتفاق می افتاد.

ماکارونی با 8 درصد، سیب با 6.5 درصد، سوپ کنسروی با 6.1 درصد، بیکن با 5.7 درصد و آرد با 5.6 درصد افزایش قیمت به ترتیب در رتبه های هشتم تا دوازدهم نهاده شدند.

شارلبوا گفت انتظار داشت افزایش قیمت آرد بیشتر باشد چون تقاضای زیادی برای آن وجود دارد.

او گفت: فکر می کنم آرد 39 درصد بالاتر از سال 2000 است. سال جاری شاهد کمی افزایش بودیم، اما آرد مدت زیادی است که خیلی خبرساز نشده بود.

منبع: ایرونی ها
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1235

به "قیمت کدام اقلام غذایی در کانادا پس از پاندمی بیشترین افزایش را داشته؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت کدام اقلام غذایی در کانادا پس از پاندمی بیشترین افزایش را داشته؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید