تور روسیه ارزان: لودریان: روسیه همسایه ماست و باید مذاکره با آن را حفظ کرد

به گزارش لیتن، وزیر خارجه فرانسه در گفت وگویی تلویزیونی گفت، کشورش به حفظ مذاکره با روسیه به منظور ایجاد راه هایی برای کوشش به منظور منافع مشترک متعهد است.

تور روسیه ارزان: لودریان: روسیه همسایه ماست و باید مذاکره با آن را حفظ کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از نووستی، ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا روسیه دشمن است یا رقیب، یا دوست یا هم پیمان گفت، روسیه در درجه اول همسایه است.

وزیر خارجه فرانسه تاکید نمود: در بعضی مواقع همسایگانی هستند که قابل تحمل نیستند و باعث عصبانیت می شوند از این رو ما احتیاج به یافتن راه هایی برای همکاری با یکدیگر به خاطر منافع مشترک داریم. لذا ما احتیاج به ادامه مذاکره با این همسایه داریم.

لودریان نشست 2+2 را که وزیران دفاع و خارجه روسیه و فرانسه اخیرا داشتند را یادآور شد و گفت، به شکل مثبتی پیش نرفت.

رئیس دستگاه دیپلماسی فرانسه گفت: با وجود آن این ملاقات انجام گرفت. ما احتیاجمند حفظ جهت مذاکره هستیم و مذاکره با صراحت بین ما انجام می گیرد. ما به مذاکراتی که دیدگاه های ما را بیان می نمایند، اشاره کردیم نسبت به منطقه قفقاز و ایران مواضع مان منطبق است.

لودریان گفت: روسیه کشور بزرگی است و در بعضی مواقع ما منافع سیاسی مشترک داریم بعلاوه منافع مالی داریم که باید حفظ شوند. زیرا مصلحت ما در آن است؛ اما مواضع دیگری هم هست که باید درباره آنها به صراحت صحبت کنیم.

وزیر خارجه فرانسه ادامه داد، کشورش امیدوار است روسیه بر مقامات بلاروس به منظور حل بحران مهاجران در مرزهای اروپا تاثیر بگذارد.

این وزیر خارجه تاکید نمود: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روابط بسیار مستحکمی با الکساندر لوکاشنکو، همتای بلاروسی دارد از این رو باید ابزارهایی برای تعامل و اعمال فشار داشته باشد، چه در زمینه دیپلماسی یا غیره. ما انتظار داریم که پوتین می تواند این کار را بکند.

وزیر فرانسوی اضافه نمود: امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه این مساله را در تماس تلفنی اخیر دو ساعته مطرح نمود.

در 16 نوامبر کاخ الیزه بیانیه ای را در پی تماس تلفنی پوتین و ماکرون منتشر و در آن خاطرنشان کرد، دو رئیس جمهوری بر همکاری به منظور آرام کردن شرایط بحرانی مرزهای بلاروس و لهستان توافق کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1400 بروزرسانی: 17 دی 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1973

به "تور روسیه ارزان: لودریان: روسیه همسایه ماست و باید مذاکره با آن را حفظ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه ارزان: لودریان: روسیه همسایه ماست و باید مذاکره با آن را حفظ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید