لژیونر فوتسال ایران در چین: تا زمانی که در شهر ووهان بودم اثری از ویروس کرونا نبود، در ایران هستم و مسئله ای ندارم

به گزارش لیتن، بازیکن ایرانی تیم فوتسال ووهان چین تأکید کرد تا زمانی که در این کشور حضور داشته اثری از ویروس کرونا نبوده است و الان هم مسئله ای از این بابت ندارد.

لژیونر فوتسال ایران در چین: تا زمانی که در شهر ووهان بودم اثری از ویروس کرونا نبود، در ایران هستم و مسئله ای ندارم

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار ورزشی لیتن، در روزهای گذشته و به خصوص در یک هفته اخیر اخبار تلخی پیرامون انتشار ویروس کرونا در شهر ووهان چین منتشر شده است و اخبار نگران کننده ای از شرایط مردم این شهر به گوش می رسد. در همین اوضاع حضور مسعود سعادتی، بازیکن ایرانی تیم فوتسال ووهان چین در این شهر باعث شد شایعات زیادی درباره شرایط او منتشر گردد که در همین زمینه گفت و گویی با مسعود سعادتی انجام دادیم که در زیر می توانید متن این گفت و گو را مشاهده کنید:

لیتن: تو در شهر ووهان چین حضور داشتی. در خصوص این شهر صحبت کن که چقدر جمعیت دارد و تیم فوتسالش در چه جایگاهی از لیگ چین قرار گرفته است؟

بله، من پنج ماه در شهر ووهان بودم. ووهان از شهرهای زیبای چین است و از نظر جمعیت و مساحت پنجمین شهر بزرگ این کشور محسوب می گردد.

لیتن: گفته می گردد انتشار ویروس کرونا از شهر ووهان شروع شده است. اوضاع این شهر تا زمانی که در چین حضور داشتی، چطور بود؟

بله، منشا اصلی ویروس کرونا شهر ووهان است. من تا زمانی که در شهر ووهان بودم هیچ اثری از این ویروس نبود، اما به محض اینکه وارد ایران شدم در اخبار دیدم این رخ داده است. همان موقع فهمیدم اولین شهری که این ویروس در آن پخش شده شهر ووهان است. همان موقع با دوستانم و رئیس باشگاه در چین تماس گرفتم و آنها خبرهای خیلی بدی به من دادند و می گفتند نفس کشیدن در شهر سخت شده و مردم در قرنطینه هستند. مشکل ورود و خروج وجود دارد و هیچ کسی وارد شهر نمی گردد و هیچ کسی هم اجازه خروج ندارد.

لیتن: الان ایران هستید؟

من الان ایران هستم و خدا را شکر هیچ مسئله ای هم ندارم. خیلی ها نگران حال من بودند که از آنها تشکر می کنم. خدا را شکر مسئله ای ندارم. همان طور که گفتم تا زمانی که در شهر ووهان بودم هیچ اثری از ویروس کرونا نبود و یک هفته بعد از اینکه به ایران آمدم این اخبار منتشر شد.

لیتن: در اخبار محلی چین اعلام شده است این بیماری به دلیل خوردن گوشت مار و خفاش به مردم انتقال پیدا نموده است. این موضوع کمی برای ایرانی ها جالب است ...

بله، من هم شنیدم این ویروس از سوپ خفاش منتقل شده است. البته نزدیک خانه من در چین یک رستوران مخصوص غذاهای حلال بود و من به شخصه مسئله ای بابت غذا نداشتم، اما گاهی اوقات که با اعضای تیم به جاهای دیگر می رفتیم، چینی ها غذاهایی می خوردند که من اصلاً نمی توانستم آنها را نگاه کنم. یعنی هر چیزی که فکر کنید چینی ها می خورند. من هم برخی اوقات می گفتم شما چطور این غذاها را می خورید. حیوان زنده را داخل آب جوش می انداختند و بعد از پنج دقیقه می خوردند. برخی وقت ها که نمی توانستم این غذاها را بخورم، اعضای تیم یک غذای دیگر برای من پیدا می کردند تا حداقل گرسنه نخوابم.

لیتن: اینکه شایعه شده بعد از بازگشت به ایران در قرنطینه بودی درست است؟

اصلاً این موضوع صحت ندارد و آن را تکذیب می کنم. این خبر کذب است. من تا زمانی که در ووهان بودم همه چیز عادی بود و خیلی راحت هم به ایران آمدم. اینکه در ایران قرنطینه هستم و یا در بیمارستان حضور دارم، صحت ندارد و الان کنار خانواده هستم و بدون مشکل تمریناتم را انجام می دهم.

لیتن: فوتسالت را در ایران دنبال می کنی یا باز هم قصد داری به چین برگردی؟

من چند پیشنهاد از لیگ ایران داشتم، اما ترجیح دادم فعلاً بازی نکنم و تمرینات اختصاصی ام را انجام بدهم. به احتمال زیاد دوباره به چین برمی گردم، اما فعلاً نمی دانم شرایط این کشور چطور است. فکر می کنم یک یا دو ماه دیگر به این کشور بر می گردم. دلیل این تصمیم من هم فقط مسائل اقتصادی است. نه تنها چین، بلکه تمام کشورهای خارجی پول خوبی می دهند، اما در ایران قرارداد چندانی نداریم. بازی در خارج از کشور به لحاظ اقتصادی خیلی برای ما خوب است و به همین دلیل تمام سختی ها را به جان می خرم تا خارج از کشور بازی کنم.

لیتن: به جز تو، ایرانی های زیادی در شهر ووهان بودند. به نظرت برای آنها مسئله ای پیش آمده است یا خیر؟

فکر می کنم نزدیک به 200 نفر ایرانی در این شهر حضور دارند و فکر نمی کنم مسئله ای از این بابت وجود داشته باشد. بیشتر ایرانی ها در شهرهای پکن و شانگهای هستند. من چند روز پیش با دوستانم در این شهر هم حرف زدم. آنها گفتند تدابیر خوبی از سوی دولت چین اندیشیده شده است و فکر می کنم به زودی این مشکل رفع خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 738

به "لژیونر فوتسال ایران در چین: تا زمانی که در شهر ووهان بودم اثری از ویروس کرونا نبود، در ایران هستم و مسئله ای ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لژیونر فوتسال ایران در چین: تا زمانی که در شهر ووهان بودم اثری از ویروس کرونا نبود، در ایران هستم و مسئله ای ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید