محورهای سخنرانی ترامپ در سازمان ملل؛ ایران، چین و ونزوئلا

به گزارش لیتن به نقل از رویترز، یک مقام بلندپایه دولت واشنگتن می گوید دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور میخواهد از نشست مجمع عمومی سازمان ملل به عنوان فرصتی برای جلب حمایت از موضع ضدایرانی خود استفاده کند، حال آنکه ادعاهای حقوق بشری علیه چین را نیز مجدداً تکرار خواهد نمود.

محورهای سخنرانی ترامپ در سازمان ملل؛ ایران، چین و ونزوئلا

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

با آنکه ترامپ اهمیت سازمان ملل را نادیده گرفته و با شعار اولویت با آمریکاست چندجانبه گرایی را به چالش می کشد؛ میخواهد از سومین حضور خود در صحن سازمان ملل، نهایت استفاده را بکند.

به ادعای این منبع مطلع که نامی از وی برده نشده، تشدید خشونت ایران (!) یکی از موضوعات مورد بحث از سوی ترامپ است و آمریکا از فرصت تبادل نظر در راستای حصول واکنش جمعی به این موضوع استقبال می نماید.

لازم به ذکر است علیرغم آنکه ارتش و کمیته های مردمی یمن مسئولیت حمله هفته گذشته به آرامکو- شرکت نفت عربستان سعودی- را پذیرفته اند؛ آمریکا همچنان بدون ارائه سند و مدرک، انگشت اتهام را به سمت ایران نشانه می گیرد.

ترامپ قرار است روز دوشنبه درباره آزادی مذهبی صحبت کند؛ روز سه شنبه در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می کند و چهارشنبه هم به موضوع ونزوئلا می پردازد که به لطف دخالت های واشنگتن بحران سیاسی-اقتصادی بی سابقه ای را تجربه می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 413

به "محورهای سخنرانی ترامپ در سازمان ملل؛ ایران، چین و ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محورهای سخنرانی ترامپ در سازمان ملل؛ ایران، چین و ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید