مخالفت برهم صالح با تبدیل شدن خاک عراق به میدان تسویه حساب های دیگران

به گزارش لیتن، رئیس جمهوری عراق ضمن تاکید بر اینکه کشورش مخالف این است که خاک عراق میدان تسویه حساب های دیگران باشد، گفت: عراق برای انحصار سلاح به دولت و تحکیم حاکمیت کوشش می نماید.

مخالفت برهم صالح با تبدیل شدن خاک عراق به میدان تسویه حساب های دیگران

به گزارش خبرنگاران، به نقل از بغداد الیوم، برهم صالح، رئیس جمهوری عراق در جریان ملاقات با لورنزو گرینی، وزیر دفاع ایتالیا و هیئت همراه وی بر ممانعت از اقدامات قانون شکنان و حفاظت از هیئت های دیپلماتیک تاکید نمود.

برهم صالح اعلام کرد، عراق به دنبال تقویت روابط دوجانبه با ایتالیا در تمامی زمینه ها، همکاری با یکدیگر برای مقابله با چالش های مختلف پیش روی منطقه و دنیا و در رأس آنها تروریسم، تقویت همکاری مالی و فرهنگی و نیز تبادل تجارب در این زمینه است .

رئیس جمهوری عراق نقش نیروهای ایتالیایی در ائتلاف بین المللی ضد داعش تحت امر واشنگتن و پیمان ناتو در یاری به نیروهای عراق و مشارکت با آنها در شماری از پروژه های بشردوستانه و خدمات رسانی را ارج نهاد.

وی همچنین بر اهمیت تقویت همکاری نظامی میان دو کشور دوست، به ویژه در زمینه تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی با ساختارهای مختلف آن و افزایش توان نظامی آنها تاکید نمود.

رئیس جمهوری عراق مطرح کرد، عراق با حمایت و پشتیبانی ائتلاف بین المللی ضد داعش و کشورهای دوست توانسته است گروه تروریستی داعش را شکست دهد.

برهم صالح ادامه داد، جنگ علیه گروه تروریستی داعش همیشه ادامه دارد و گروهک های مخفی وابسته به آن، همچنان به عنوان تهدیدی برای عراق، منطقه و دنیا تلقی می شوند.

وی گفت، کوتاهی در تعقیب داعش و تداوم بحران های منطقه باعث اعطای فرصت برای بازیابی گروه های افراطی و انجام حملات علیه شهرها و شهروندان بی گناه خواهد شد.

رئیس جمهوری عراق همچنین اظهار کرد، عراق به حمایت و پشتیبانی جامعه دنیای از جمله ایتالیا در تحقق این اهداف و تقویت روابط خود بر اساس همکاری و تحقق منافع مشترک ملت ها و کشورها و دوشادوشی در مقابله با چالش های دنیای مختلف تاکید نمود.

به همین دلیل، وزیر دفاع ایتالیا بر پایبندی کشورش به حمایت از عراق در زمینه های مختلف به ویژه مبارزه با تروریسم، تقویت همکاری دوجانبه در زمینه مالی و فرهنگی تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1299

به "مخالفت برهم صالح با تبدیل شدن خاک عراق به میدان تسویه حساب های دیگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت برهم صالح با تبدیل شدن خاک عراق به میدان تسویه حساب های دیگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید