نظامیان آلمانی قندوز افغانستان را ترک می نمایند

به گزارش لیتن، ارتش آلمان اعلام نمود نظامیان این کشور ولایت قندوز واقع در شمال افغانستان را طی چند هفته آینده ترک خواهندکرد.

نظامیان آلمانی قندوز افغانستان را ترک می نمایند

نظامیان آلمانی به نخستین حضور خود در یک میدان جنگ از زمان سرانجام جنگ جهانی دوم در ولایت شمالی افغانستان سرانجام می دهند.

خبرگزاری د. پ.آ. آلمان امروز بیان کرد ارتش این کشور برای دومین بار و طی هفته های آینده از ولایت قندوز خارج خواهد شد. فرماندهی عملیات نظامی ارتش آلمان نزدیک شهر پوتسدام با تایید این خبر از انتقال تقریباً 100 نظامی این کشور مستقر در قندوز به مقر آموزشی ناتو (پشتیبانی قاطع) در مزارشریف اطلاع داد.

قرار است پایگاه امن ارتش آلمان در پایگاه پامیر برای پشتیبانی از ارتش افغانستان در محل خود حفظ گردد و بسته به احتیاج، تیم های مشاور در آینده به آنجا منتقل شوند تا ادامه کار را انجام دهند. با این حال، دیگر حضور دائمی نظامیان آلمانی در قندوز وجود نخواهد داشت.

در مجموع 1250 نظامی آلمان در افغانستان مستقر هستند که بیشتر آنها در مزار شریف به سر می برند و مابقی در پایتخت کابل حضور دارند.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط د. پ.آ. تصمیم برای عقب نشینی قندوز اواخر تابستان توسط رهبری نظامی عملیات ناتو در کابل گرفته شده است و ارتباطی با تسریع در خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان ندارد که هفته گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام شد ندارد.

آمریکا تا 15 ژانویه (26 دی) شمار نظامیان خود را از حدود 4500 به 2500 نفر کاهش می دهد. این در حالی است که فقط پنج روز بعد از آن، در 20 ژانویه (اول بهمن)، جو بایدن پیروز انتخابات ریاست جمهوری در کاخ سفید جانشین ترامپ می گردد.

ایالات متحده آمریکا در اواخر ماه فوریه توافق نامه ای با طالبان امضا کرد که نوید عقب نشینی تدریجی همه نیروهای ایالات متحده و ناتو تا سرانجام آوریل 2021 را می دهد. طالبان متعهد به گفتگوهای صلح با دولت در کابل شده که از ماه سپتامبر شروع شده است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1394

به "نظامیان آلمانی قندوز افغانستان را ترک می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظامیان آلمانی قندوز افغانستان را ترک می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید