نمک پاشی ترامپ روی زخم معترضان؛ شلیک می کنیم!

به گزارش لیتن، رئیس جمهور آمریکا با لحنی خشن، به مانند خشونت پلیس این کشور علیه رنگین پوستان، معترضان را به صدور دستور شلیک تهدید کرد.

نمک پاشی ترامپ روی زخم معترضان؛ شلیک می کنیم!

به گزارش گروه بین الملل لیتن، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده امروز (آدینه) تهدید کرد اگر تظاهرات معترضان به خشونت پلیس آمریکا علیه رنگین پوستان ادامه یابد، نیروهای امنیتی به سمت آنها شلیک خواهند کرد.

ترامپ در واکنش به هجوم معترضان به مرکز پلیس شهر مینیاپولیس و آتش زدن آن، در صفحه توئیتر خود نوشت: نمی توانم بایستم و تماشا کنم که چنین اتفاقی برای شهر عظیم مینیاپولیس می افتد. [مشکل] فقدان رهبری است.

وی با ابراز نارضایتی از عملکرد شهردار مینیاپولیس در مقابله با این اعتراضات، اضافه نمود: یا جاکوب فرِی، شهردار چپ گرای افراطی بسیار ضعیف این شهر، خودش را جمع وجور می نماید و شهر را تحت کنترل درمی آورد، یا من گارد ملی را اعزام می کنم تا این کار را به درستی انجام دهند.

رئیس جمهور آمریکا در توئیت دیگری ضمن توهین کردن به معترضان آمریکایی و نمک پاشیدن به روی زخم کسانی که علیه خشونت پلیس با رنگین پوستان این کشور تظاهرات کردند، نوشت: این اراذل و اوباش، به یاد و خاطره جورج فلوید بی احترامی می نمایند و من اجازه نمی دهم این اتفاق رخ دهد.

ترامپ سپس به تهدید آنها روی آورده و گفت: با تیم والز، فرماندار [مینه سوتا] صحبت نموده و به او گفتم ارتش در تمام جهت با اوست. هر مسئله ای باشد ما کنترل را به دست می گیریم، اما زمانی که غارتگری آغاز گردد، شلیک هم آغاز می گردد.

ساعتی پیش نیز رسانه های آمریکایی گزارش دادند تظاهرات نمایندگان ضد خشونت پلیس ایالات متحده علیه رنگین پوستان در این کشور، ساختمان حوزه سوم مرکز پلیس مینیاپولیس را محاصره نموده در کوشش برای تصرف آن هستند.

شبکه سی بی اِس نیز از مینیاپولیس گزارش داد که معترضان توانستند درب های ورودی این ساختمان را شکسته و بعد از ورود، آن را به آتش بکشند. (جزئیات بیشتر)

گارد ملی ایالت مینه سوتا نیز اطلاع داد که حدود 500 نظامی را برای سرکوب معترضان در مینیاپولیس اعزام نموده است.

روز دوشنبه بود که یک افسر پلیس سعی کرد با رفتاری خشن، جورج فلوید سیاهپوست 46 ساله را که غیرمسلح بود، بازداشت کند. تصاویر منتشر شده از این حادثه نشان می داد که آن پلیس آمریکایی، زانوی خود را روی گردن فلوید قرار داده و مانع نفس کشیدن او شده بود. این رفتار خشونت آمیز در نهایت به مرگ فلوید منجر شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1092

به "نمک پاشی ترامپ روی زخم معترضان؛ شلیک می کنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمک پاشی ترامپ روی زخم معترضان؛ شلیک می کنیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید