نگرانی متخصصان از گونه نیویورکی کروناویروس

به گزارش لیتن، گونه جهش یافته ای از ویروس کرونا در نیویورک به سرعت در حال گسترش است و متخصصان حوزه سلامت در آمریکا از شیوع این ویروس ابراز نگرانی نموده اند.

نگرانی متخصصان از گونه نیویورکی کروناویروس

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، گفته می شود 13 درصد موارد جدید ابتلا به کرونا در نیویورک به این گونه جهش یافته مربوط می شود.

از نخستین باری که نمونه ای از این ویروس در نیویورک مشاهده شد، چند ماه می گذرد. اما آنچه باعث نگرانی پزشکان و مسئولان نیویورک شده است، شتاب همه گیری این گونه جهش یافته از ویروس کرونا است.

بیل دی بلازیو، شهردار نیویورک مردم را به حفظ آرامش فراخوانده و گفته است، در حال حاضر دلیلی برای سراسیمگی عمومی وجود ندارد. او در عین حال تاکید نمود که نگرانی مردم برای او قابل درک است.

نخستین بار در ماه نوامبر سال 2020 بود که این گونه جهش یافته ویروس کرونا در نیویورک مشاهده شد. گونه ای که دانشمندان از آن به عنوان B.1.526 یاد می نمایند.

در ماه دسامبر، این نمونه جهش یافته در نیویورک به سرعت گسترش یافت. اکنون گفته می شود که 13 درصد کل موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در نیویورک به این نوع جهش یافته برمی شود.

متخصصان هنوز اطلاعات کافی درباره این نوع جهش یافته از ویروس کرونا در اختیار ندارند. افزون بر آن میزان تاثیر واکسن های کرونا روی این گونه جهش یافته نیز نامشخص است.

پیش بینی می شود که ویروس شناسان طی چند هفته آینده اطلاعات بیشتری پیرامون این گونه از ویروس کرونا گردآوری نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1575

به "نگرانی متخصصان از گونه نیویورکی کروناویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی متخصصان از گونه نیویورکی کروناویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید