ورود پرستارهای روباتیک به بیمارستان ها

به گزارش لیتن، بهداشت و درمان یک کانون جدید اتوماسیون است و به نظر می رسد دوران ربات های آزمایشی به پایان رسیده است. اکنون یک ربات پرستار به نام موکسی رسماً از مرحله آزمایش بتا خارج شده و نخستین آزمایش های رسمی خود را در دنیای واقعی انجام داده است تا در یک مرکز پزشکی کار کند.

ورود پرستارهای روباتیک به بیمارستان ها

موکسی توسط شرکت Diligent Robotics مستقر در آستین طراحی شده است و دوره آزمایشی خود را به عنوان دستیار ربات بیمارستانی در یک بیمارستان در تگزاس گذرانده است.

از مدتها پیش ربات های موبایل با هوش اجتماعی بالای خود به عنوان یک پاسخ در مورد کمبود مزمن پرستاری در آمریکا مطرح شده اند براساس اعلام دفتر آمار کار ایالات متحده ، تقاضا برای پرستاران در آمریکا از 2.7 میلیون در سال 2014 به 3.2 میلیون در سال 2024 افزایش می یابد، که این افزایش بسیار چشمگیر است.

سال گذشته ، Diligent Robotics موکسی را که به عنوان یکی از ایده های تغییر سریع نسبت به شرایط فعلی در نظر گرفته می شد به بازار معرفی کرد. در دوره آزمایشی، این ربات در چهار بیمارستان ایالات متحده استفاده شد. آندره تاماز ، مدیرعامل و بنیان گذار Diligent Robotics در این خصوص گفت: چشم انداز ما بهبود نحوه تفکر افراد در مورد کار خود با دادن وقت بیشتر برای استفاده از مهارت های منحصر به فرد انسانی خود است و در نتیجه ربات ها در این فضا بسیار مهم و کمکگر خواهند بود. ربات موکسی می تواند چشم انداز شرکت ما را به کلی تغییر دهد.

موکسی یک روبات باهوش اجتماعی است که می تواند به پرستاران کمک کند آن هم بدون اینکه انسان ها احساس ناراحتی کنند. در آزمایش این ربات در تگزاس ربات موکسی برخی از وظایف سخت مراقبت از بیماران را به شکل کامل به عهده گرفت. این ربات باهوش می تواند به سرعت خود را با شرایط بیماران تطبیق داده و بر همین اساس نیز خدمات رسانی کند.،انتخاب

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 574

به "ورود پرستارهای روباتیک به بیمارستان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود پرستارهای روباتیک به بیمارستان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید