وزیر علوم: فعالیت مراکز آموزش عالی که استاندارد لازم را ندارند متوقف می گردد

به گزارش لیتن، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: فعالیت مراکز آموزش عالی که استاندارد لازم را ندارند متوقف می گردد.

وزیر علوم: فعالیت مراکز آموزش عالی که استاندارد لازم را ندارند متوقف می گردد

به گزارش گروه دانشگاه لیتن، دکتر منصور غلامی عصر امروز در نشست با مدیران ادارات، روسا و معاونین آموزش عالی شهرستان اسدآباد اظهارداشت: طرح ساماندهی آموزش عالی در وزارتخانه با مصوبه شورای عالی فرهنگی در حال اجرا است.

وی اضافه کرد:برنامه اصلی این طرح استاندارد سازی و کیفی سازی آموزش عالی است و به همین دلیل نیز مراکزی که امکانات و تجهیزات کافی نداشته باشند یا باید ضعف و کمبود ها را جبران نمایند یا اینکه فعالیت آن ها متوقف می گردد.

وزیر علوم با اشاره به گسترش آموزش عالی در کشور در یک مقطع زمانی توضیح داد: حسن این اقدام این است که دسترسی کل کشور در تک تک شهر ها و مناطق برای استفاده از مراکز آموزش عالی فراهم می گردد هرچند با این کار وظیفه ما سنگین تر میگردد.

وی با تاکید براینکه نباید هر جایی را به عنوان دانشگاه و مراکز آموزش عالی برای مردم تعریف کنیم، توضیح داد: کوشش ما بر این است که در ساماندهی دانشگاه ها، استاندارد ها در مراکز آموزش عالی رعایت گردد.

غلامی با بیان اینکه قرار نیست همه دانشگاه های موجود در کشور در سطح دانشگاه تهران شوند، چرا که این کار عملی نیست گفت: آموزش عالی در استان ها به صورت شبکه علمی تعریف شده است تا در یک طرح منظم شبکه ای امکانات هم را به اشتراک بگذارند و از ظرفیت امکانات رفاهی، علمی و تحقیقاتی و تجهیزات و حتی اساتید یکدیگر استفاده نمایند.

غلامی پارک های علم و فناوری و مراکز رشد را ظرفیتی مهم برای اشتغال مطرح کرد و اضافه کرد:در حال حاضر شرکت های کوچک مراکز رشد دارای درآمد های بالایی بوده و افراد تحصیل نموده بسیاری را به کار گرفته اند.

وی با بیان اینکه در دوره مهارتی به دلیل اینکه افراد زودتر به اشتغال می رسند برای جویندگان شغل نیز صندلی ویژه ای دارند، اظهار کرد: باید استخدام و به کارگیری نیرو های تحصیل نموده کاردانی در رشته های مهارتی در اولویت قرار گیرد چرا که یک سرمایه و نیروی انسانی خوب برای هر مجموعه به شمار می روند.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه اعتباری بیش از 6 میلیارد تومان برای خوابگاه دانشکده فنی و حرفه ای اسدآبادهزینه شده است، اضافه کرد: باید ظرفیت دانشگاه های شهر های کوچک مورد توجه قرار گرفته و حمایت شوند به همین دلیل نیز در این شهرستان رشته های کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی دانشگاهی به دیگر مقاطع تحصیلی دانشگاه های شهرستان اضافه می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 622

به "وزیر علوم: فعالیت مراکز آموزش عالی که استاندارد لازم را ندارند متوقف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر علوم: فعالیت مراکز آموزش عالی که استاندارد لازم را ندارند متوقف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید