پلوسی: ترامپ لیاقت ریاست جمهوری را ندارد

به گزارش لیتن، ایرنا نوشت: رییس مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به یافته های این مجلس در زمان تحقیق برای استیضاح ترامپ گفت که او از لحاظ لیاقت و از لحاظ فکری آمادگی ریاست جمهوری را ندارد.

پلوسی: ترامپ لیاقت ریاست جمهوری را ندارد

تارنمای خبری هیل گزارش داد نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا عصر پنجشنبه گفت: با توجه به آنچه ما در زمان استیضاح دیدم و دیگرانی که در دولت خود ترامپ هستند نقل می نمایند، رییس جمهوری ترامپ به وضوح از لحاظ اخلاقی مناسب ریاست جمهوری نیست و از لحاظ فکری آمادگی این کار را ندارد.

پلوسی در عین حال گفت که این واقعیت اهمیتی برای جمهوریخواه در سنای آمریکا که رای به تبرئه ترامپ دادند، ندارد و برای جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی او که گزیده هایی افشاگرانه از کتاب در حال انتشارش علیه ترامپ منتشر شده، نیز اهمیت نداشته و او در دوران فعالیتش در کاخ سفید وفاداری به ترامپ را به وطن پرستی ترجیح داد.

رییس مجلس نمایندگان آمریکا گفت بولتون که در زمان تحقیقات برای استیضاح ترامپ حاضر به شهادت در کنگره نشد، فقط برای پول در آوردن از کتابش اقدام به انتشار اظهاراتی علیه رییس جمهوری آمریکا می نماید.

وی همچنین جمهوریخواهان سنای آمریکا را متهم کرد که اظهارات افشاگرانه بولتون در کتابش را مهم ندانسته بودند و تنها چیزی که برای آن ها مهم بوده این بوده است که نمی خواستند یک رییس جمهوری دموکرات بر سر کار بیاید.

رییس جمهوری آمریکا شهریورماه سال گذشته بولتون را به صورت ناگهانی و به وسیله پیامی توییتری اخراج کرد؛ اقدامی که آغازگر آشکار شدن اختلافات جدی میان آن دو در خصوص موضوعات مختلف بود.

بولتون خاطرات حضور خود در کاخ سفید را در کتابی نوشته که به زودی قرار است منتشر گردد، اما فرایند انتشار آن نیز با اصطکاک هایی میان او و ترامپ همراه بوده است. کاخ سفید معتقد است که کتاب بولتون حاوی اطلاعات طبقه بندی شده است و به صورت کنونی قابل انتشار نیست.

بر اساس گزارش جدید روزنامه واشنگتن پست، بولتون در کتاب تازه خود با عنوان اتاق حوادث: یک خاطره از کاخ سفید که گفته شده پیش از توزیع سراسری، چند جلد از آن در اختیار رسانه ها قرار گرفته، نوشته است: ترامپ ژوئن 2019 در حاشیه اجلاس گروه 20 در ژاپن دیداری با شی جین پینگ رئیس جمهوری چین گفته بود اگر پکن محصولات کشاورزی بیشتری از کشاورزان آمریکایی بخرد به شانس او در انتخابات یاری خواهد نمود.

وزارت دادگستری آمریکا با تنظیم شکایتی در دادگاه سعی دارد مانع از انتشار کتاب جان بولتون گردد. براساس این دعوی، کتاب بولتون به این دلیل نباید منتشر گردد که حاوی اطلاعات محرمانه است.

این کتاب قرار است روز 23 ژوئن (3 تیر) منتشر گردد.

بولتون آوریل 2018 (فروردین 97) به تیم امنیت ملی کاخ سفید پیوست و در ماه سپتامبر (شهریور) سال بعد، دولت ترامپ را ترک کرد و گفت خودش این را خواسته است.

با این حال، ترامپ گفت که بولتون را به دلیل اختلاف های شدید برکنار نموده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1120

به "پلوسی: ترامپ لیاقت ریاست جمهوری را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی: ترامپ لیاقت ریاست جمهوری را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید