پنج پروژه صنعت برق در یزد افتتاح شد

به گزارش لیتن، همزمان با سفر رئیس جمهوری به یزد پنج پروژه صنعت برق با 850 میلیارد ریال هزینه در اجرای طرح پویش الف. ب. ایران با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو همزمان در ابرکوه، اردکان و اشکذر به بهره برداری رسید.

پنج پروژه صنعت برق در یزد افتتاح شد

به گزارش لیتن به نقل از ایرنا، این پروژه ها شامل پست 132 به 230 کیلو ولت ابرکوه، شبکه توسعه 63 به 230 پست 400 کیلو ولت سرو (فازدوم)، پست 63.20کیلو ولت امامزاده و توسعه یک فیدر230 کیلو ولت پست اردکان و همچنین توسعه بخش 63.20کیلو ولت پست خضرآباد اشکذر است. عملیات اجرایی این پروژه ها در سال 1394 شروع شد و برای اجرای این پروژه ها هفت دستگاه ترانسفورماتور قدرت با ظرفیت های 40، 125مگاولت آمپر برای صنعت برق به کار گرفته شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد، تامین برق مورد نیاز متقاضیان و افزایش قابلیت اطمینان برق رسانی، تامین برق صنعتی، کاهش افت ولتاژ در انتهای فیدرهای فشار متوسط از اهداف اجرای این پروژه هاست.

محمدحسن صباغ زادگان اضافه کرد پروژه 132 به 230 کیلو ولت ابرکوه با هزینه 360 میلیارد ریال و با هدف تامین برق مورد نیاز متقاضیان و افزایش قابلیت اطمینان برقرسانی به مشترکان منطقه مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در میان پروژه های آماده بهره برداری، بزرگترین پروژه صنعت برق یزد مربوط به ابرکوه است یادآور شد: تاکنون برق این شهرستان با پست 66 کیلوولت از طریق سورمق فارس تأمین می شد که به سختی می توانست جوابگوی نیازهای صنعتی و مردم منطقه باشد و با افتتاح این خط پایدارترین برق برای پروژه های بخش صنعت و کشاورزی و همچنین کارخانه فولاد تامین می شود.

مرکز شهرستان 55 هزار نفری ابرکوه در140 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار گرفته است. استان یزد با یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت، 660 هزار مشترک برق دارد.

میزان خاموشی برق به ازای هر مشترک در سال معادل 68 دقیقه است که این میزان در میانگین کشوری 880 دقیقه است و یزد رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

هم اکنون 81.1 درصد مشترکان توزیع برق استان در بخش خانگی، 13.5 درصد در بخش تجاری، 2.3 درصد عمومی، 1.7 درصد صنعتی و 1.4 درصد کشاورزی هستند.

در فروش انرژی، بخش های صنعتی با 52 درصد، کشاورزی با 15 درصد، خانگی 22 درصد، عمومی 6 درصد و پنج درصد مربوط به بخش تجاری است و در مجموع 67 درصد فروش انرژی حوزه توزیع استان در تولید استفاده می شود.

همزمان با سفر رئیس جمهوری 500 پروژه و طرح در زمینه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مورد بهره برداری قرار گرفت و برای اجرای این پروژه ها، 25 هزار میلیارد ریال هزینه شد که 10 هزار میلیارد ریال آن از محل بودجه دولتی و 15 هزار میلیارد ریال نیز سهم بخش خصوصی است.

بهره برداری از پروژه فولاد چادرملو در اردکان، فاز یک بندرخشک پیشگامان در مهریز، بیمارستان خاتم الانبیاء ابرکوه، گازرسانی به شهرک فولاد اشکذر، 90 کیلومتر از دو خطه سازی راه آهن بافق به میبد و 25 کیلومتر از باند دوم جاده یزد - طبس از مهمترین طرح های بهره برداری شده است این پروژه های به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهوری و اعضای هیات دولت افتتاح شد. در دومین سفر استانی اعضای هیات دولت به یزد 14 معاون و وزیر رییس جمهوری را همراهی می کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 663

به "پنج پروژه صنعت برق در یزد افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج پروژه صنعت برق در یزد افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید