چین به دنبال ممنوعیت صادرات مواد حساس به آمریکا

به گزارش لیتن، چین به دنبال ممنوعیت صادرات بعضی مواد معدنی حساس برای صنایع مهم آمریکاست.

چین به دنبال ممنوعیت صادرات مواد حساس به آمریکا

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، فایننشال تایمز امروز (سه شنبه) گزارش داد که چین به دنبال محدود کردن صادرات بعضی مواد معدنی نادر است که برای پیمانکاران دفاعی آمریکا مانند لاکهید مارتین مهم است. این شرکت ها از مواد معدنی مذکور برای فراوری تسلیحات تخصصی و جت های جنگنده اف 35 استفاده می نمایند.

فایننشال تایمز به نقل از یک مشاور دولتی چین نوشت: دولت می خواهد بداند که اگر چین ممنوعیت صادراتی (بر روی این محصولات) اعمال کند، آیا آمریکا در فراوری جنگنده های اف 35 با مشکل روبرو خواهد شد یا خیر.

اگرچه عده ای تصور می کردند با روی کار آمدن دولت جو بایدن در آمریکا، روابط پکن و واشنگتن بهبود یابد، اما در عمل به نظر می رسد نه تنها این اتفاق نیفتاده، بلکه تنش ها به ویژه در خصوص دریای جنوبی چین نیز افزایش یافته است. اما این پرسش مطرح است که چرا با وجود تغییر دولت در آمریکا، چین هراسی و یا به تعبیر درست تر مهار چین در سرلوحه کار دولت های آمریکا قرار گرفته است؟

از منظر بسیاری از کارشناسان، دولتمردان آمریکا از قدرت فزاینده چین احساس خطر می نمایند. چین در روبروه و مدیریت همه گیری ویروس کرونا و کنترل تبعات مالی آن، الگوی جدیدی به جهان معرفی کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1542

به "چین به دنبال ممنوعیت صادرات مواد حساس به آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین به دنبال ممنوعیت صادرات مواد حساس به آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید