کره شمالی و چین خواهان واکنش سازمان ملل دربرابر حقوق بشر آمریکایی شدند

به گزارش لیتن، خبرنگاران: کره شمالی و چین درپی انتشار گزارش شکنجه سیا با انتقاد از وضعیت حقوق بشر در آمریکا خواهان رسیدگی جدی سازمان ملل به این پرونده شدند.

کره شمالی و چین خواهان واکنش سازمان ملل دربرابر حقوق بشر آمریکایی شدند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل لیتن به نقل از گاردین، چین و کره شمالی که همیشه هدف نقدها آمریکا درباره مسائل مربوط به رعایت حقوق بشر در این کشور بودند درپی انتشار گزارش سازمان سیا و معین شدن استفاده نهاد اطلاعاتی از شکنجه برای دستیابی به اهداف خود به شدت واکنش نشان دادند.

خبرگزارش شینهوا در سرمقاله خود نوشت: آمریکا باید ابتدا به برطرف مسائل مربوط به خود پرداخته و به حقوق دیگر کشورها برای حل مسائل داخلی احترام بگذارد.

به اعتقاد این خبرگزاری با توجه به اعتراضات اخیر به نژادپرستی در شهر فرگوسن آمریکا نه یک مدل مناسب و نه یک قاضی شایسته برای آنالیز امور مربوط به حقوق بشر در دیگر کشورها است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی نیز از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا واکنش مناسبی به سوابق آمریکا نشان دهد. این خبرگزاری در مطلبی نوشت: چرا با وجود ابراز نگرانی شدید کمیته ضد شکنجه سازمان ملل شورای امنیت چشمان خود را در برابر شکنجه های غیرانسانی سازمان سیا بسته است.

در ادامه به این مسئله اشاره شده درصورتی که سازمان ملل به این پرونده که ارتباط مستقیمی به صلح و ثبات جهانی دارد بی توجه باشد، معین خواهد شد که این سازمان به ابزاری برای حمایت از اقدامات مستبدانه آمریکا تبدیل شده است.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 637

به "کره شمالی و چین خواهان واکنش سازمان ملل دربرابر حقوق بشر آمریکایی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی و چین خواهان واکنش سازمان ملل دربرابر حقوق بشر آمریکایی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید