یارانه کرونا پرداخت می گردد؟

به گزارش لیتن، پرداخت یاری 200 تا 600 هزار تومانی کرونا در چهارماهی که پیش بینی شده بود به خاتمه رسیده و هنوز خبری از تصمیم برای ادامه این پرداخت نیست؛ فعلا مشمولان منتظر دریافت در تیرماه نباشند.

یارانه کرونا پرداخت می گردد؟

به گزارش لیتن به نقل از ایسنا، از اسفندماه 98 قرار بر این شد که به مدت چهار ماه برای جبران بخشی از آسیب ناشی از شیوع ویروس کرونا و هزینه های سنگین آن هر ماه مبلغی بین 200 تا 600 هزار تومان برای مشمولان واریز گردد.

مبلغ معین شده برای حدود سه میلیون نفر و در خانوارهایی بود که هیچ گونه درآمدی نداشتند و در خاتمه هر ماه به حساب یارانه آنها واریز شد. البته دولت با یک مرحله دیگر به بهانه ماه مبارک رمضان در مجموع پنج مرحله واریز انجام داد و خردادماه خاتمه این بسته حمایتی بود.

  • جزئیات پرداخت دومین مرحله وام یک میلیونی به یارانه بگیران

اما این که با توجه به شرایط موجود و ادامه اوضاع ناشی از ویروس کرونا آیا همچنان پرداخت 200 تا 600 هزار تومانی ادامه پیدا می نماید یا خیر، موضوعی است که دریافت اطلاعات از سازمان برنامه و بودجه نشان می دهد که با توجه به این که تصمیم گیری در دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا در این رابطه صورت نگرفته، فعلا برای تیرماه واریز این یارانه انجام نخواهد شد، اما در صورتی که هرگونه تصمیم گیری در این رابطه انجام گردد سازمان برنامه و بودجه با تامین اقتصادی پرداخت را انجام می دهد.

بر این اساس می توان گفت که فعلا خبری از پرداخت یارانه 200 تا 600 هزار تومانی کرونا که در روز انتهایی هر ماه پرداخت شده بود، نیست.

معمولا در هر ماه حدود 330 میلیارد تومان هزینه پرداخت یارانه 200 تا 600 تومانی بود که طی پنج مرحله نزدیک به 1700 میلیارد تومان برای آن تامین شده است.

  • زمان واریز یارانه نقدی تیرماه اعلام شد | شروع پرداخت اقساط وام یک میلیون تومانی
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1177

به "یارانه کرونا پرداخت می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه کرونا پرداخت می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید