100میلیون رأی زودهنگام در انتخابات آمریکا

به گزارش لیتن، خبرنگاران : تا ساعاتی پیش از شروع رأی گیری نهایی انتخابات 2020 آمریکا، نزدیک به 100میلیون آمریکایی رأی خود را بصورت ایمیلی، پستی و یا حضوری در رأی گیری زودهنگام ثبت نموده اند.

100میلیون رأی زودهنگام در انتخابات آمریکا

به گزاارش خبرنگاران؛ در آخرین ساعات شب 2 نوامبر 2020 به وقت نیویورک - صبح روز 13 آبان 99- بنابر اعلام وب سایت پروژه انتخابات آمریکا تا به امروز بیش 98/7 میلیون رأی دهنده آمریکایی در رأی گیری زودهنگام (غیرحضوری و حضوری) شرکت نموده اند که این رقم معادل 71/6 درصد یا بیش از دوسوم کل آرای انتخابات سال 2016 را تشکیل می دهد.

در میان این 98/7 میلیون آرای زودهنگام، حدود 35/7 میلیون رأی بصورت حضوری و نزدیک به 63 میلیون رأی بصورت غیرحضوری (ایمیلی یا پستی) ثبت شده است.

نزدیک به 48 میلیون از ثبت نام کنندگان در انتخابات زودهنگام به لحاظ وابستگی حزبی شرایط معینی دارند؛ دموکرات ها حدود 21/6 میلیون ثبت نام -معادل 45/1 درصد- از کل ثبت نامی ها و جمهوری خواستار حدود 14/6 میلیون -معادل 30/5 درصد از کل ثبت نامی ها را تشکیل داده اند.

آرای زودهنگام غیرحضوری (پستی یا ایمیلی)

همچنین از میان بیش از 92 میلیون درخواست برگ رأی غیابی (ایمیلی یا پستی) که برای رأی دهندگان ارسال شده، هنوز حدود 29/1 میلیون برگ رأی تحویل مراکز اخذ و شمارش آرای پستی ایالت ها نشده است. اما نزدیک به 63 میلیون این آراء توسط مراکز مربوطه دریافت و ثبت شده است.

از مجموع این 92 میلیون در خواست آرای زودهنگام، حدود 56/8 میلیون بصورت حزبی ثبت شده است، که بیش از 25 میلیون رأی دهنده دموکرات، و نزدیک به 15 میلیون رأی دهنده جمهوری خواه را شامل می گردد.

در میان این 56/8 میلیون رأی دهنده حزبی، بیش از 35/9 میلیون از برگ رأی های ایمیلی تحویل مراکز اخد و شمارش آراء در ایالت های مختلف شده است. بیش از 20/8 میلیون آن ها نیز هنوز به مراکز یاد شده تحویل نشده اند. در 2 جدول زیر چگونگی وابستگی حزبی رأی دهندگانی که آرای خود را به وسیله ایمیلی ثبت نموده اند به تفکیک آمده است.

آرای زودهنگام حضوری

پروژه انتخابات آمریکا بر اساس آرای ثبت نامی احزاب گزارش داد از بین 35/7 میلیون رأی حضوری در انتخابات زودهنگام، نزدیک به 12 میلیون رأی دهنده وابستگی حزبی شان معین است؛ حدود 5 میلیون رأی دهنده جمهوری خواه و بیش از 4/2 میلیون رأی دهنده دموکرات بصورت حضوری در انتخابات زودهنگام شرکت نموده اند. باقی رأی دهندگان یا عضو احزاب اقلیت (مثل زب لیبرترین یا سبزها) بوده اند یا در هیچ حزبی عضویت نداشته اند.

بر اساس گزارش مراکز انتخاباتی ایالتی، رأی دهندگانی که درخواست برگ رأی پستی ثبت نموده اند، به لحاظ نژادی، سنی و جنسیتی به توضیح 3 جدول زیر تفکیک می شوند.

تفکیک نژادی آرای پستی بر اساس گزارش های ثبت شده در ایالت های کارولینای شمالی و جنوبی

تفکیک سنی آرای پستی بر اساس گزارش های ثبت شده در ایالت های کلرادو، اوهایو و پنسیلوانیا

تفکیک جنسیتی آرای پستی بر اساس گزارش های ثبت شده در ایالت های کلرادو، کارولینای شمالی

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1350

به "100میلیون رأی زودهنگام در انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100میلیون رأی زودهنگام در انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید