بهره مندی 36 هزار واحد ساختمانی از شبکه جمع آوری فاضلاب کرمان

به گزارش لیتن، خبرنگاران: مدیر بهره برداری فاضلاب شهر کرمان گفت: در شرایط راه اندازی شبکه جمع آوری فاضلاب شهر کرمان، بیش از 36 هزار واحد مسکونی از مزایای آن بهره مند می شوند.

بهره مندی 36 هزار واحد ساختمانی از شبکه جمع آوری فاضلاب کرمان

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

هادی دهقانی در گفت وگو با خبرنگار لیتن در کرمان، با بیان اینکه تا سرانجام خرداد ماه 361 کیلومتر لوله گذاری فاضلاب در شهر کرمان اجرا شده است، اظهار کرد: با راه اندازی شبکه جمع آوری فاضلاب شهر کرمان، 36 هزار و 162 واحد مسکونی از مزایای آن بهره مند می شوند.

وی با اشاره به اینکه به زودی جمعیتی معادل 111 هزار نفر از شهروندان کرمانی از مزایای شبکه جمع آوری فاضلاب شهر کرمان بهره مند می شوند، اضافه کرد: میزان ورودی تصفیه خانه فاضلاب شهر کرمان در حال حاضر 180 لیتر بر ثانیه است.

مدیر بهره برداری فاضلاب شهر کرمان با بیان اینکه تا سرانجام خرداد ماه 361 کیلومتر لوله گذاری در شهر کرمان اجرا شده است،گفت: در حال حاضر این میزان لوله گذاری از منازل جمع آوری شده و به شکل ثقلی تا ابتدای جاده شرف آباد منتقل می گردد.

دهقانی با اشاره به اینکه در ابتدای جاده شرف آباد، فاضلاب توسط ایستگاه بالابر از عمق 12- متری به عمق 6- متری انتقال می یابد، اظهار کرد: پس از آن فاضلاب با یک خط انتقال 7 کیلومتری وارد تصفیه خانه فاضلاب می گردد.

وی با تاکید بر اینکه در این محل توسط ایستگاه پمپاژ ابتدایی تصفیه خانه کار پمپاژ انجام و در کانال ورودی تصفیه خانه رها می گردد، توضیح داد: پس از این مرحله فاضلاب با عبور از آشغالگیر مکانیکی دهانه ریز، وارد دانه گیر شده و پس از آن وارد حوضچه های ته نشینی اولیه می گردد.

مدیر بهره برداری فاضلاب شهر کرمان با بیان اینکه فاضلاب پس از گذشت مدت زمان معین به سمت حوض هوادهی راهنمایی می گردد، گفت: در این جا فاضلاب خام با لجن برگشتی از حوض ثانویه مخلوط شده و توسط 16 دستگاه هواده، هوادهی می گردد.

دهقانی با اشاره به اینکه پس از آن فاضلاب به سمت حو ض های ثانویه راهنمایی شده، آب از لجن جدا و به سمت حوض تماس با کلر راهنمایی می گردد، گفت: پساب خروجی کلرزنی شده و جهت استفاده در صنعت خارج می گردد.

وی با بیان اینکه50 درصد لجن حاصل از حوض ثانویه به ابتدای حوض هوادهی برگشت داده می گردد، اعلام کرد: مازاد آن پس از مدت زمان یک ماه خشک شده و آماده بارگیری و استفاده در کشاورزی می گردد.

آ

منبع: تسنیم
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 963

به "بهره مندی 36 هزار واحد ساختمانی از شبکه جمع آوری فاضلاب کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره مندی 36 هزار واحد ساختمانی از شبکه جمع آوری فاضلاب کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید