علم و تکنولوژی

خبرنگاران توسعه فیبرنوری در شهرستان مهدیشهر 11 میلیارد ریال اعتبار دارد

سمنان- خبرنگاران- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: توسعه فیبر نوری در جهت شهمیرزاد- چاشم در شهرستان مهدیشهر 11 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار دارد.

7 اسفند 1399

137، سه شماره تا نجات جان یک بی خانمان

سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، طی اطلاعیه ای از مردم خواست در صورت مشاهده افراد بی خانمان با شماره 137 تماس بگیرند تا این افراد به مددسراها انتقال پیدا کنند.

3 اسفند 1399

تحصیلات تکمیلی کالیفرنیا ارواین

برنامه های تحصیلات تکمیلی دانشگاه کالیفرنیا ارواین در آمریکا

2 اسفند 1399

کسب و کار تیک تاک در هند فروخته می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، شرکت چینی بایت دنس تصمیم دارد بخش کسب و کار تیک تاک در هند را به شرکت رقیب خود یعنی گلنس (Glance) بفروشد.

30 بهمن 1399

بحران خاک جدی است

خاک به قشر بسیار نازک و سطحی گفته می شود که در اثر متلاشی شدن سنگ ها درزمانی بسیار زیاد و تحت تأثیر عوامل طبیعی تشکیل شده است. خاک، حاوی موجودات زنده و مواد آلی و بستر طبیعی برای رشد و تولید گیاهان است. خاک، اساس و زیربنای کشاورزی است و ادامه حیات و بقای...

21 بهمن 1399

قطع اینترنت موبایل در اعتراضات کشاورزان هندی

هند همزمان با شروع اعتصاب غذای یک روزه صدها کشاورز معترض، خدمات اینترنت موبایل را در چندین منطقه در اطراف شهر دهلی نو قطع کرد.

15 بهمن 1399

مروری بر بازی های انحصاری و رایگان سرویس Xbox Game Pass PC

دشوارتر شدن شرایط مالی و محدودتر شدن انتخاب گیمرها و به خصوص گیمرهای ایرانی با یکدیگر رابطه ای مستقیم دارند. با این حال هنوز هم بعضی گیمرها به حق مؤلف احترام می گذارند و بازی های محبوب شان را قانونی می خرند و لذت بازی با آن را تجربه می نمایند.

13 بهمن 1399

سامانه جامع طرح های تحقیقاتی علوم پزشکی کشور رونمایی شد

به گزارش خبرنگاران، سامانه جامع طرح های تحقیقاتی علوم پزشکی کشور دربرگیرنده اطلاعات همه طرح های تحقیقاتی و سرانجام نامه های مصوب، سرانجام یافته دانشگاه ها و موسسات علوم پزشکی کشور است که توسط مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات...

12 بهمن 1399

ستارگان مجازی (سه شنبه 5 دی 96)

پس از چندین روز آلودگی هوا و ورود ناگزیر سرب به داخل ریه ها، بالاخره امروز باران رحمت الهی در بیشتر نقاط کشور عزیزمان، ایران، بارید. به امید استمرار این شرایط جوی حیات بخش در روزهای آینده. با ستارگان مجازی روز سه شنبه 5 دیماه 1396 در خدمت شما عزیزان هستیم....

10 بهمن 1399

آشنایی با نسل جدید رولزرویس گوست

مدل جدید گوست ممکن است در نگاه اول چندان متفاوت به نظر نرسد یا حتی مشابه نسل قبلی باشد ولی وقتی پشت فرمان بنشینید به وضوح خواهید فهمید که این گوست خودروی خاص و جدیدی است. نکتهٔ اصلی، ساختاری است که زیر پوست آن قرار گرفته است.

10 بهمن 1399

خبرنگاران معاون وزیر صمت: تبدیل خودرو به کالای سرمایه ای، خوشایند نیست

شیراز-خبرنگاران- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: هر چند تبدیل خودرو از حالت مصرفی به سرمایه ای صورت خوشایندی ندارد اما این رویه موجب افزایش تقاضا شده است.

6 بهمن 1399

دهکده گردشگری سلامت صبا؛ اولین دهکده سلامت ایران

یکی از مراکز گردشگری کشور که طرفداران را بسیاری برای خود دست و پا کرده، دهکده گردشگری سلامت صبا قم هست. با ما در این مقاله جذاب و خواندنی همراه شوید تا بدانید دهکده گردشگری سلامت صبا قم کجاست و از نحوه رزرو دهکده سلامت صبا آگاهی حاصل نمایید.

3 بهمن 1399

سفر به آمریکا: آمریکایی ها نگران از دست دادن سفر به ایران هستند

حدود یک هفته پیش وقتی رییس جمهور آمریکا دستور منع صدور ویزا برای اتباع هفت کشور از جمله ایران را صادر کرد که تحت تاثیر آن بسیاری از شهروندان ایرانی در راه آمریکا و یا در فرودگاه های این کشور سرگردان شدند، وزارت خارجه کشورمان واکنش نشان داد و بیان کرد:

2 بهمن 1399

کشورهای مختلف و مسئله تقسیم منابع محدود ماه

منابع روی ماه کم است و بسیاری از دولت ها و کمپانی های خصوصی می خواهند به آن ها دست پیدا کنند. چگونه باید این مشکل را برطرف کرد؟

28 دی 1399

افزایش سرعت انواع مک&zwnjبوک با تراشه جدید

تراشه ام یک در جدیدترین رایانه های اپل چیزی شبیه به تراشه هایی است که در آخرین مدل آیفون و آیپد اپل به کار رفته اند. این تراشه بیشتر بر کارایی و هزینه تمرکز کرده تا قدرت بالا.

16 دی 1399

پمپ های ورتکس دوفازی برای نخستین بار در دانشگاه صنعتی اصفهان طراحی و ساخته شد

محققان دانشگاه صنعتی اصفهان برای نخستین بار در کشور پیروز به طراحی و ساخت پمپ های ورتکس دو فازی با قابلیت نانوحباب ساز شدند.

14 دی 1399

آیا واقعا سیاه چاله ها ترسناک هستند؟

بسیاری از محققان سیاه چاله ها را یکی از ترسناک ترین پدیده های عالم هستی می دانند که به غیر از نابودی فایده دیگری ندارند. اما یکی از کیهان شناسان آمریکایی نظر دیگری داشته و با کتاب جدید خود در پی تغییر این طرز تفکر در خصوص سیاه چاله ها است.

9 دی 1399

دستور وزیر بهداشت برای تشکیل کارگروه طب سنتی ایرانی

خبرنگاران : سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از دستور فوری وزیر بهداشت برای تشکیل کارگروه طب سنتی ایرانی اطلاع داد.

8 دی 1399

جاسوسان کوچک در فرانسه زمینگیر شدند!

شورای دولتی فرانسه استفاده از پهپادها برای فیلم دریافت از اعتراضات در پاریس را ممنوع نمود.

7 دی 1399

چاپ جدید قدیمی ترین نسخه سفرنامه ناصرخسرو

سفرنامه ناصر خسرو به تلاش محمدرضا توکلی صابری براساس کهن ترین نسخه موجود از این اثر توسط انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شد.

6 دی 1399
تعداد: (249)