علم و تکنولوژی

ترامپ در نشست های خبری کرونا شرکت نمی کند

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به دنبال هشدار مشاورانش درباره تاثیر مخرب شرکت او در جلسه های توجیهی کرونا بر پویش انتخاباتی اش، از حضور در جلسه گزارش دهی روزانه خودداری می کند.

12 تیر 1399

60 هزار دانش آموز کهگیلویه وبویراحمد به شبکه آموزشی شاد دسترسی ندارند

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه وبویراحمد گفت: 60هزار دانش آموز این استان به دلیل نبود زیرساخت های اینترنتی یا نداشتن گوشی های هوشمند به برنامه های آموزشی شاد دسترسی ندارند.

10 تیر 1399

آلودگی که منجر به سرطان می شود

یک مطالعه جدید نشان داده است که قرار دریافت مداوم در معرض یک نوع آلودگی می تواند منجر به پیامدهای بهداشتی جدی نظیر سرطان در طولانی مدت شود.

9 تیر 1399

دانشگاه ها برنامه تکمیل دروس عملی خود در تابستان را ارائه نمایند

اعضای بیست و هفتمین اجلاس رؤسای دانشگاه های عظیم کشور، طی بیانیه ای اعلام کردند که دانشگاه ها ضروری است برنامه ای برای تکمیل دروس عملی خود با استفاده از فرصت تابستان را ارائه نمایند.

8 تیر 1399

لایحه نمای شهر تهران نهایی شد، تهیه اولین دفترچه انضباط نما

خبرنگاران: مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران با اشاره به تهیه نخستین دفترچه انضباط نما، از نهایی شدن لایحه نمای پایتخت خبر داد و گفت: ضوابط نما در قالب یک لایحه تهیه شده و به شورای اسلامی شهر تهران ارائه خواهد شد.

8 تیر 1399

اقدامات حمایتی از کتاب در ایّام کرونا، جوادی: از 236 هزار نسخه کتاب الکترونیکی حمایت شد

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد با اشاره به بعضی اقدامات این معاونت در روزهای شیوع ویروس کرونا، گفت: در این ایام از بیش از 236 هزار نسخه کتاب الکترونیکی حمایت شد.

8 تیر 1399

اصلاحات در دولت الکاظمی؛ مقدمه ای برای سازش فراکسیون های سیاسی عراق

اصلاحات در دولت مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مکلف عراق، مقدمه ای برای سازش فراکسیون های سیاسی این کشور پس از اختلافات و اعتراضات متعدد ایجاد کرد.

3 تیر 1399

سفیر چین در واشنگتن از اتهامات ترامپ انتقاد کرد

سفیر چین در آمریکا به انتقاد شدید از اظهارات رئیس جمهوری این کشور پرداخت که اتهامات بی پایه و اساس را درباره شیوع ویروس کرونا مطرح نموده که این اظهارات از اطلاعات علمی مربوط به این بیماری منحرف شده اند.

1 تیر 1399

فارس من، هوش مصنوعی تحول تدریجی در بازار کار و مشاغل را به دنبال دارد، پیشرفت در امور پزشکی به وسیله هوش مصنوعی

عضو کمیته علمی کنفرانس علوم شناختی و رسانه با بیان اینکه باید آزادی عمل لازم و مناسبی برای محققان در زمینه هوش مصنوعی در نظر گرفته گردد، گفت: محققان این حوزه نقش بسزایی در تعدیل و توزیع قدرت بین ربات ها و انسان دارند.

1 تیر 1399

برگزاری مراسم معارفه رییس جدید پژوهشکده پولی و بانکی

خبرنگاران: مراسم معارفه شاپور محمدی؛ رییس پژوهشکده پولی بانکی برگزار گردید.

30 خرداد 1399

خبرنگاران ارتباط مردمی رئیس کل دادگستری استان با مراجعان به صورت ویدئوکنفرانس

کرمان - خبرنگاران - رئیس کل دادگستری استان کرمان در اقدامی ابتکاری و برای نخستین بار در کشور به صورت ویدئوکنفرانس ارتباط مردمی برقرار کرد و به درخواست های متقاضیان پاسخ داد.

20 خرداد 1399

آزمایش بالینی 3 واکسن کرونا در چین

مقامات بهداشتی چین اعلام کردند انجام آزمایشات بالینی سه واکسن ویروس کرونا به مرحله بالینی رسیده و نتایج تحقیقات بالینی داروهای ضد بیماری کرونا نیز از سوی بعضی کشورها پذیرفته شده است.

20 خرداد 1399

گوگل دیگر آمار اندروید را منتشر نمی کند

دنیای اندروید با تمامی زیبایی هایی که دارد، کمی بهم ریخته و پراکنده است. گوگل هم با علم بر این موضوع به صورت ماهانه نمودار دایره ای را منتشر می کرد که در آن نسبت توزیع نسخه های مختلف سیستم عامل محبوبش تعیین شده بود. اکنون اگر سری به این بخش بزنید، تنها...

19 خرداد 1399

محصولات نانویی کارایی استخراج نفت و گاز از مخازن را افزایش می دهد

استفاده از محصول نانواکتیو (nanoActiv) در مخازن مختلف موجب افزایش کارایی استخراج نفت و گاز شده است.

18 خرداد 1399

خبرنگاران کشف زودرس موارد ابتلا، شاه کلید کنترل و ریشه کنی کووید-19

تهران - خبرنگاران - فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، کشف زودرس موارد مشکوک و مبتلا و ردیابی بیماران ترخیص شده از بیمارستان را دو راهبرد اصلی کنترل بیماری کرونا دانست و گفت: هرچه سریعتر افراد را شناسایی کنیم، سرچشمه انتقال بیماری زودتر معین...

14 خرداد 1399

خبرنگاران ستاری : تولید انبوه کیت تشخیص سریع ویروس کرونا به زودی در کشور

تهران-خبرنگاران- سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: به زودی تولید کیت تشخیص سریع ویروس کرونا اعلام می شود .

11 خرداد 1399

علت اصلی تماس مردم با تلفن مشاوره در روزهای کرونایی ، مردم به آینده خوشبین نیستند

مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه 50 درصد تماس ها با خط مشاوره بهزیستی به نوعی مرتبط با کروناست از وجود ترس از مرگ در تماس گیرندگان و خوشبین نبودن آنها به آینده خبر داد.

9 خرداد 1399

افزایش 2 برابری سرعت اینترنت؛ با VDSL و بدون تعویض مودم

به گفته نائب رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، فناوری VDSL می تواند بدون تعویض مودم های ADSL، افزایش 1.5 تا دو برابری میانگین سرعت را فراهم کند و این افزایش سرعت با تعویض مودم تا 70 مگابیت برثانیه هم امکان پذیر است.

9 خرداد 1399

بلیط هواپیما سن پترزبورگ ونیز روسیه

در دنیای گردشگری شهرهایی هستند که از مسافر در برابرشان تنها یک کار ساخته است، اینکه تسلیمشان گردد و به دیدارشان بشتابد. سن پترزبورگ که لقب عروس جاذبه های گردشگری روسیه را نیز یدک می کشد، یکی از این شهرهاست. شهری که هر چه از دیدنی هایش بنویسی یا تعریف کنی...

8 خرداد 1399

خبرنگاران زمان بندی تشکیل کلاس های درس کهگیلویه و بویراحمد در شبکه شاد اعلام شد

یاسوج- خبرنگاران- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: زمان بندی تشکیل کلاس های درس کشور و این استان در شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) به همراه حضور مدیران و معلمان در آن امروز پنجشنبه اعلام شد.

2 خرداد 1399
تعداد: (175)