فرهنگ و هنر

لاوروف: پوتین هرگز نگفته به حضور ایران در سوریه نیازی نیست

وزیر خارجه روسیه ادعای جان بولتون مبنی بر تاکید رئیس جمهور روسیه بر عدم حضور ایران در سوریه را تکذیب کرد و گفت: پوتین هرگز چنین اظهارنظری نکرده است.

24 شهریور 1399

زمان بندی تعطیلی موزه های مجموعه نیاوران اعلام شد

موزه های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به منظور انجام پروژه شناسایی و مقابله یکپارچه با آفات، طبق زمان بندی تعیین در روزهای آینده تعطیل خواهند بود.

15 شهریور 1399

برنامه ریزی برای راه اندازی 20 واحد بوم گردی در آذربایجان غربی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: هدف این اداره کل در سال جاری برنامه ریزی برای راه اندازی 20 واحد بوم گردی در سطح استان است.

14 شهریور 1399

فیلم، تجربه سفر به ایران از نگاه دختر جوان چینی

یک دختر توریست چینی پس از سفر به ایران تجربیات و خاطرات خوب خود از چین را در شبکه های اجتماعی چین به اشتراک گذاشته و از این سفر به عنوان یکی از بهترین خاطرات خود نام می برد.

5 شهریور 1399

خودرو کیو اختراعی بکر با هزینه ساخت کمتر از نمونه خارجی، بانویی با 7 اختراع که فقط حمایت می خواهد

مخترع خودرو کاملاً جدید چهارچرخ و فول تعلیق با نام کیو می گوید: هزینه ساخت این خودرو بسیار کمتر از نمونه های مشابه خارجی است و علاوه بر این، طرح بکری است که هیچ کپی برداری در آن نیست و می تواند به اسم ایران فراوری گردد.

3 شهریور 1399

باید در سیاست های خود تجدیدنظر کنیم، تبدیل برنامه های صداوسیما به کتاب

خبرنگاران ، سال جاری مقارن است با 50سالگی انتشارات سروش؛ انتشاراتی که زیرمجموعه سازمان صدا و سیما است و طی دهه های اخیر سهم قابل توجهی در فراوریات بازار کتاب کشور داشته. فراوری کتاب در حوزه های عمومی، محور اصلی فعالیت این انتشارات دولتی را تشکیل می دهد...

31 مرداد 1399

پلوسی: ترامپ لیاقت ریاست جمهوری را ندارد

ایرنا نوشت: رییس مجلس نمایندگان آمریکا با اشاره به یافته های این مجلس در زمان تحقیق برای استیضاح ترامپ گفت که او از لحاظ لیاقت و از لحاظ فکری آمادگی ریاست جمهوری را ندارد.

26 مرداد 1399

اندرو کارنگی، مهاجر ثروتمند

اندرو کارنگی در دوران کهنسالی به فکر کارمندان سابقش بود. به همین دلیل صندوق بازنشستگی برای رفاه آن ها تاسیس کرد و در سال 1905 آن را به حمایت از اساتید بازنشسته دانشگاه های آمریکا گسترش داد.

22 مرداد 1399

چگونه می توانیم سرعت اینترنت خود را افزایش دهیم؟

احساس می کنید سرعت اینترنت شما ضعیف است و نمی توانید به راحتی در شبکه های اجتماعی گشت زنی کنید یا فایل های حجم بالا را دانلود کنید؟ سرعت اینترنت شما در حد سرویسی که خریداری نموده اید نیست؟ وای فای شما کند شده است و سرعت سابق را ندارد؟ در همه جای خانه یا...

21 مرداد 1399

کشف یک زمین دیگر در کهکشان راه شیری

با این حال میزان انرژی دریافتی این سیاره مشابه انرژی دریافتی زمین است. اگر مواد مایع روی این سیاره وجود داشته باشد ممکن است حیات هم در آن باشد.

14 مرداد 1399

طرح حمایتی تایلندی ها برای احیای کتابفروشی های خصوصی

وزارت فرهنگ تایلند برای جبران ضرر های ناشی از شیوع کرونا به کتابفروشی های خصوصی این کشور، طرح پاسپورت کتاب را در پیش گرفته است.

13 مرداد 1399

رسیدگی به تخلفات ساختمانی فقط در اختیار کمیسیون ماده 100 است

معاون عمرانی استاندار تهران با تاکید بر اینکه تخلفات ساختمانی جزیی و کلی ندارد، گفت: رسیدگی به تخلفات ساختمانی تحت هر شرایط در اختیار کمیسیون ماده 100 است.

12 مرداد 1399

نمایشگاه مجازی کتاب تهران، رویدادی به نفع ناشران

مدیر نشر کتاب تداعی گفت:با توجه به شرایط اقتصادی ناشران، ایجاد یک مکان مجازی گسترده و واحد که تمام ناشران بتوانند در آنجا کتاب های خود را عرضه کنند یک رویداد مثبت در حوزه ادبیات و نشر است.

12 مرداد 1399

دکوراسیون کم هزینه؛ خانه پُرماجرای مونا و چالاک

وب سایت چیدانه - صدف حقیقت: دکوراسیون هر خانه بازتابی از روحیات و ویژگی های درونی افراد آن خانه است و از بروز این احساس درونی نباید ترسید و کلیشه های غالب را نیز باید کنار گذاشت. زمانی که به دنبال اجرا کردن علایق خود در فضای خانه بروید، مطمئن هستید که آنچه...

18 تیر 1399

موافقت اصولی 9 سفره خانه سنتی در تهران صادر شد

امیر الهی معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران اظهار کرد:در کمیته فنی فرآیند موافقت اصولی استان تهران، برای تاسیس 9 سفره خانه سنتی، موافقت اصولی صادر شد.

15 تیر 1399

فنون بازاریابی چیست؟

فنون بازاریابی و فروش به شما کمک می کند تا میزان فروش محصولات خود را افزایش دهید. شاید در اطراف شما کسانی باشند که در امر فروش پیروز تر هستند. زیرا آن ها هوش مالی بالایی دارند و در کنار آن از مهارت مذاکره در بازاریابی برخوردار هستند. وقتی در حال جذب مخاطب...

14 تیر 1399

لایحه نمای شهر تهران نهایی شد، تهیه اولین دفترچه انضباط نما

خبرنگاران: مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران با اشاره به تهیه نخستین دفترچه انضباط نما، از نهایی شدن لایحه نمای پایتخت خبر داد و گفت: ضوابط نما در قالب یک لایحه تهیه شده و به شورای اسلامی شهر تهران ارائه خواهد شد.

8 تیر 1399

اقدامات حمایتی از کتاب در ایّام کرونا، جوادی: از 236 هزار نسخه کتاب الکترونیکی حمایت شد

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد با اشاره به بعضی اقدامات این معاونت در روزهای شیوع ویروس کرونا، گفت: در این ایام از بیش از 236 هزار نسخه کتاب الکترونیکی حمایت شد.

8 تیر 1399

قول می دهم ایران میزبان جام ملت های آسیا 2027 نمی شود

نایب رئیس سابق کمیته مسابقات AFC می گوید در شرایط کنونی درخواست ایران برای میزبانی جام ملت های آسیا 2027 به نتیجه نمی رسد.

7 تیر 1399

آخرین شرایط بازسازی خانه معروف به دائی جان ناپلئون در پایتخت

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران درباره آخرین شرایط خانه اتحادیه و فرایند بازسازی آن شرح داد.

28 خرداد 1399
تعداد: (168)