فرهنگ و هنر

پوستر فیلم خانه ماهرخ منتشر شد

تهران (پانا) - پوستر فیلم خانه ماهرخ به کارگردانی شهرام ابراهیمی و تهیه کنندگی مشترک محمد محمدی و شهاب حسینی که متقاضی حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر است، رونمایی شد.

29 بهمن 1399

تخصیص اعتبار خرید کتاب برای اهالی قلم

تهران (پانا) - خانه کتاب و ادبیات ایران در اطلاعیه ای، شرایط برای اختصاص یارانه اعتباری خرید کتاب (بن کتاب) برای اهل قلم را توضیح داد.

28 بهمن 1399

پست ساره بیات در مورد کودکی در زلزله

ساره بیات متولد سال 58 در مشهد، بازیگر سینما و تلویزیون است. او فعالیت هنری خود را از سال 80 آغاز کرد. وی در اینستاگرام خود پستی در مورد کودکی که زنده از زیر آوار بیرون آورده شده منتشر کرد.

13 بهمن 1399

سامانه جامع طرح های تحقیقاتی علوم پزشکی کشور رونمایی شد

به گزارش خبرنگاران، سامانه جامع طرح های تحقیقاتی علوم پزشکی کشور دربرگیرنده اطلاعات همه طرح های تحقیقاتی و سرانجام نامه های مصوب، سرانجام یافته دانشگاه ها و موسسات علوم پزشکی کشور است که توسط مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات علمی معاونت تحقیقات...

12 بهمن 1399

بازار اعضای بدن در ایران چگونه شکل گرفت؟

سراسر جهان بیماران کلیوی زیادی در انتظار پیوند کلیه هستند؛ این پیوند در سایر کشورها غالباً به وسیله افرادی که به مرگ مغزی دچار شده اند، صورت می گیرد و ممکن است بیماران سال های زیادی در صف اهدا منتظر بمانند. اما ایران تنها کشوری است که خرید و فروش کلیه...

11 بهمن 1399

ستارگان مجازی (سه شنبه 5 دی 96)

پس از چندین روز آلودگی هوا و ورود ناگزیر سرب به داخل ریه ها، بالاخره امروز باران رحمت الهی در بیشتر نقاط کشور عزیزمان، ایران، بارید. به امید استمرار این شرایط جوی حیات بخش در روزهای آینده. با ستارگان مجازی روز سه شنبه 5 دیماه 1396 در خدمت شما عزیزان هستیم....

10 بهمن 1399

جزئیات پرداخت تسهیلات جدید کرونا

معاون اشتغال وزیر کار از پرداخت تسهیلات کرونایی جدید در کشور اطلاع داد و گفت: بیش از 70 درصد شاغلینی که به دلیل کرونا بیکار شدند، زنان هستند.

9 بهمن 1399

سروش صحت در لیسانسه ها

سروش صحت متولد سال 1344 در اصفهان، کارگردان، نویسنده، بازیگر و طنزپرداز است. وی در اینستاگرام خود پستی را مرتبط با سریال لیسانسه ها منتشر کرد.

8 بهمن 1399

سفر به آمریکا: موزه هنر فورت ورث، بی مرزی با طبیعت

تمامی آنچه نشانه های ساختاری طراحی تادائو آندو است، در موزه هنرهای مدرن فورت ورث دیده می گردد. این موزه، واقع در ایالت تگزاس آمریکا و در مجاورت موزه هنر کیمبل اثر برجسته لویی کان، پس از موزه موما در نیویورک، عظیم ترین موزه هنرهای مدرن در آمریکا و از عظیم...

4 بهمن 1399

شراره رخام در رینگ بوکس!

شراره رخام متولد سال 50 در تهران، بازیگر است. او با انتشار عکسی در اینستاگرام خود صحنه ای از فیلمی که به تازگی در آن بازی نموده را منتشر نموده است.

2 بهمن 1399

تحلیلی بر سینما ، شماره 18 نشریه دانشجویی سینما جامعه منتشر شد

به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بین المللی امام خمینی، هجدهمین شماره نشریه دانشجویی سینما جامعه منتشر شد.

1 بهمن 1399

کیهان این بار به پیمان معادی حمله کرد!

کیهان نوشت: در حالی که جشنواره فیلم برلین طی سال های اخیر از هر فرصتی برای تبلیغ و فضاسازی ضدایرانی استفاده نموده، اکنون قصد حمایت اقتصادی از یک فیلمساز ایرانی را دارد!

27 دی 1399

آخرین بازی پرویز پورحسینی از امشب روی آنتن شبکه دو

تهران (پانا) - آخرین نقش آفرینی زنده یاد پرویز پورحسینی از امشب 15 آذرماه روی آنتن شبکه دو می رود.

16 دی 1399

دادکان: هیچکس به فساد در ورزش رسیدگی نمی کند، وزیر ورزش و معاونش در انتخابات فدراسیون فوتبال لابی می کنند

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با بیان اینکه پیشکسوتان پرسپولیس با او برای مدیریت در این باشگاه صحبت کرده بودند، گفت: چرا همان نکاتی که فیفا از ابتدا تاکید داشت در اساسنامه لحاظ نکردیم؟

10 دی 1399

آیا واقعا سیاه چاله ها ترسناک هستند؟

بسیاری از محققان سیاه چاله ها را یکی از ترسناک ترین پدیده های عالم هستی می دانند که به غیر از نابودی فایده دیگری ندارند. اما یکی از کیهان شناسان آمریکایی نظر دیگری داشته و با کتاب جدید خود در پی تغییر این طرز تفکر در خصوص سیاه چاله ها است.

9 دی 1399

جشن آذرگان؛ جشنی اصیل و باشکوه خجسته باد

سوم آذر در گاهشماری خورشیدی آذر روز نامگذاری شده و جشن آذرگان در این روز برگزار می شود. ابوریحان بیرونی نقل کرد: روز نهم آذر عیدی است که در آن به افروختن آتش نیاز بوده و این روز جشن آتش است. زرتشت امر کرد که در این روز، آتشکده ها را زیارت نمایند و در کارهای...

7 دی 1399

جاسوسان کوچک در فرانسه زمینگیر شدند!

شورای دولتی فرانسه استفاده از پهپادها برای فیلم دریافت از اعتراضات در پاریس را ممنوع نمود.

7 دی 1399

چاپ جدید قدیمی ترین نسخه سفرنامه ناصرخسرو

سفرنامه ناصر خسرو به تلاش محمدرضا توکلی صابری براساس کهن ترین نسخه موجود از این اثر توسط انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شد.

6 دی 1399

ماجرای یک واگذاری عجیب؛ 18 هزار هکتار زمین در قبال یک سیر نبات!

18 هزار و 765 هکتار از زمین های دولتی و ملی مازندران در یک فرایند عجیب و در قبال دریافت 75 گرم نبات به یک شرکت واگذار شد.

5 دی 1399

غفلتی که مردم را به حراج مرگ می کشاند

اسماعیل آذر غفلت از کتاب را غفلت از زندگی می داند و با اشاره به افرادی که در روزهای کرونایی برای تخفیف به یک فروشگاه هجوم بردند، می گوید: اگر افرادی که به آن جا هجوم بردند، اهل اندیشه و کتاب خواندن بودند به این که نباید در این شرایط برای تخفیف به آن جا بروند،...

1 دی 1399
تعداد: (219)