ماجرای تعطیلی کافه کتاب آفتاب چیست؟

به گزارش لیتن، روز گذشته مدیر کافه کتاب آفتاب از دریافت نامه ای از سوی شهرداری مشهد اطلاع داد که در واقع اخطاری برای تخلیه این واحد تجاری بوده است.

ماجرای تعطیلی کافه کتاب آفتاب چیست؟

عابس قدسی مدیر کافه کتاب آفتاب گفت: قرارداد کافه کتاب آفتاب با شهرداری دو سال پیش تمام شده است و از آن موقع چند بار درخواست تمدید قرارداد را دادم، اما این درخواستم پذیرفته نشده است ضمن اینکه بدون تمدید قرارداد مدتی مجاز بودم در این مکان فعالیت کنم. بالاخره ما اینجا مستاجر هستیم و روزی باید اینجا را تخلیه کنیم، اما اینکه در 12 روز این اتفاق بیفتد بنظرم کمی سخت است.

بازارچه کتاب گلستان خانوادگی می گردد

باغ گلی رئیس اداره فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در شرح موضوع کافه کتاب آفتاب گفت: کافه کتاب آفتاب تنها مجموعه فعال در بازارچه کتاب در 2 سال اخیر بوده است اکنون نیز با توجه به اتفاقات فرهنگی که قرار است در این بازارچه رقم بخورد از این مجموعه خواستیم تخلیه کند.

به گفته او بازارچه کتاب با تغییراتی فیزیکی که در 2 سال گذشته روی آن اجرا شده، قرار است مجموعه ای فرهنگی برای مطالعه و بازی بچه ها و با موضوع حضور خانواده ها باشد یعنی مکانی که شرایطی برای حضور خانوادگی افراد فراهم بیاورد.

رئیس اداره فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در بیان نکته ای دیگر ادامه داد: شرایط استفاده از واحد های تجاری در بازارچه کتاب از جمله مکان کافه کتاب آفتاب بسیار مناسب و هزینه اجاره آن ها پایین است از همین رو باید سعی کنیم این ظرفیت را در اختیار دیگران نیز قرار دهیم.

باغ گلی درباره این موضوع که به هرحال شبکه مخاطبانی در مکان فعلی کافه کتاب آفتاب شکل گرفته است و تبدیل به پاتوقی شده که کتابخوان ها به آنجا مراجعه می نمایند نیز اعلام کرد: در اینکه کافه کتاب آفتاب شبکه مخاطبانی دارد و برنامه هایی برای کتاب خوان ها برگزار می نماید و فعالیت فرهنگی جریان دارد حرفی نیست، اما این ظرفیتی است که دیگران هم باید استفاده نمایند. از سوی دیگر مخاطبان وفادار این مجموعه حتما در مکان تازه نیز گرد هم می آیند.

رئیس اداره فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد تاکید نمود مکان بازارچه کتاب تغییر کاربری نداده است و به نحوی قرار است توسعه یابد یعنی مکانی باشد هم برای مطالعه هم بازی بچه ها و در عین حال هم فضایی مناسب برای حضور خانواده ها باشد.

خبرنگاران خراسان رضوی مشهد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 آبان 1401 بروزرسانی: 20 آبان 1401 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2219

به "ماجرای تعطیلی کافه کتاب آفتاب چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای تعطیلی کافه کتاب آفتاب چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید