وجود تجهیزات نوین هواشناسی از ضروری ترین نیازهای جوامع است

به گزارش لیتن، سلام امینی روز سه شنبه در جریان بازدید از مرکز هواشناسی استان ایلام گفت: هواشناسی یکی از دستگاه های زیرساخت محسوب می گردد چرا که اطلاعات و پیش بینی های هواشناسی به تمام حوزه ها، دستگاه ها، فعالیت ها و عموم مردم ارتباط مستقیم دارد.

وجود تجهیزات نوین هواشناسی از ضروری ترین نیازهای جوامع است

وی اعلام کرد: عموم مردم در هر شغل و حرفه ای و سایر دستگاه ها برای فعالیت های خود نیازمند آگاهی یابی از وضعیت جوی و پیش بینی های هواشناسی هستند بنابراین توسعه تجهیزات و زیرساخت های هواشناسی و تزریق اعتبار به این حوزه ضروری است.

امینی اضافه نمود: عدم برخوداری هواشناسی از تجهیزات و سیستم های نوین باعث افزایش ضریب خطا در پیش بینی های هواشناسی و در نتیجه امکان بروز خسارت های سنگین ناشی از حوادثی چون سیلاب یا گرد و غبار به علت همین ضریب خطا می گردد.

وی با بیان اینکه کشور ایران هم اکنون در نیمه راه توسعه واقع شده است، تاکید نمود: باید به هواشناسی به عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی و دستگاه های زیرساخت از لحاظ تقویت سیستم ها و تجهیزات و نیز توزیع اعتبارات توجه شایانی گردد.

وی از مدیرکل و مسئولان هواشناسی استان ایلام خواست: میزان اعتبارات، نیازها و اولویت های اساسی اداره کل هواشناسی را به عنوان یکی از دستگاه های پایه استان را معین و به نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری بیشتر انعکاس دهند.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 30 مرداد 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 25

به "وجود تجهیزات نوین هواشناسی از ضروری ترین نیازهای جوامع است" امتیاز دهید

1 کاربر به "وجود تجهیزات نوین هواشناسی از ضروری ترین نیازهای جوامع است" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود تجهیزات نوین هواشناسی از ضروری ترین نیازهای جوامع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید