کدام رنگ لباس، پوست شما را زیباتر نشان می دهد؟

به گزارش لیتن، خبرنگاران : اگر کمد شما پر از لباس هایی با انواع و اقسام رنگ ها باشد، همیشه رنگی وجود دارد که باعث زیبایی، درخشان شدن پوست و بالا بردن اعتمادبه نفستان می شود؛ اما پی بردن به اینکه کدام رنگ لباس، پوست شما را زیباتر نشان می دهد کار ساده ای نیست؛ به همین منظور ما با کمک تئوری رنگ ها، رنگ مناسب پوستتان را معرفی می کنیم.

کدام رنگ لباس، پوست شما را زیباتر نشان می دهد؟

هدی سادات پاک نهاد: رنگ تأثیر مهمی در زندگی ما دارد؛ چنانچه اثبات شده است که اثرات آن باعث تغییر روحیه، تغییر فشارخون و حتی تغییر چهره می شود اما همه رنگ ها تأثیرات یکسانی ندارند و این مسئله در تأثیر رنگ لباس بر زیبایی هم صادق است. برای انتخاب رنگ لباس مناسب، در مرحله اول باید رنگ پوست خود را به درستی شناسایی کنید؛ مشخص رنگ پوست از چند طریق امکان پذیر است:

1- به رنگ رگ های داخل مچ دست خود نگاه کنید

-اگر رگ های شما سبزرنگ به نظر می رسد، شما تن پوست گرم دارید.

-اگر رگ های شما به رنگ آبی یا بنفش به نظر می رسد، رنگ پوست سرد دارید.

-اگر نمی توانید تشخیص دهید که رگ های شما سبز یا آبی است، ممکن است تن پوست خنثی داشته باشید.

2- در نظر بگیرید که پوست شما به طور عادی در برابر خورشید چگونه واکنش می دهد

به راحتی برنزه می شوید یا در برابر نور خورشید سریع پوستتان می سوزد؟

میزان ملانین در پوست شما نحوه واکنش آن در برابر نور خورشید را مشخص می کند و می تواند به شما در مشخص رنگ پوست کمک کند:

- اگر به راحتی و به ندرت برنزه می شوید، ملانین بیشتری دارید و احتمالاً یک رنگ پوست گرم یا خنثی دارید.

-اگر پوست شما به جای تیره شدن، به راحتی در برابر آفتاب می سوزد، ملانین کمتری دارید و به همین دلیل رنگ پوست خنک تری دارید.

3- از یک دوست بخواهید که به پوست پشت گوش شما نگاه کند

اگر دچار آکنه، روزاسه (التهاب و قرمزی مزمن پوست) یا شرایط دیگری هستید که تشخیص تن پوست را سخت می کند، می توانید از یک دوست کمک بگیرید تا از طریق پوست پشت گوش، رنگ پوستتان را تشخیص دهد:

-اگر پوست پشت گوشتان زرد است، تن پوست شما گرم است.

-اگر پوست پشت گوشتان صورتی است، تن پوست شما خنک است.

-اگر در تشخیص رنگ زرد یا صورتی مشکل دارند، می توانند یک کاغذ را در کنار پوست قرار داده و رنگ پوست را به راحتی شناسایی نمایند.

4- به رنگ چشم خود نگاه کنید

رنگ چشم شما می تواند راهی برای شناسایی رنگ پوست باشد. چشمان روشن تر مانند آبی و قهوه ای پررنگ، معمولاً دارای پوست خنک هستند، درحالی که چشمان تیره تر معمولاً پوست گرمی دارند.

چه رنگ لباس مناسب پوست شماست؟

همیشه سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که متضاد بارنگ پوستتان باشد؛ مثلاً پوست های روشن از رنگ لباس های تیره و پوست های تیره از رنگ لباس های روشن استفاده نمایند اما به طور دقیق چه رنگ لباسی مناسب چه رنگ پوستی است؟

1- اگر پوست خنک یا روشن دارید

افرادی که دارای پوست سفید یا روشن هستند باید لباسی را انتخاب نمایند که به رنگ پوستشان طراوت و انرژی دهد؛ بنابراین از پوشیدن لباس هایی بارنگ های بی روح و روشن مثل سفید، کرم، آبی کمرنگ و طوسی روشن بپرهیزید زیرا این رنگ ها صورتتان را بی حال و خسته نشان می دهد. رنگ های تند و شاد مناسب سفیدپوستان است؛ این رنگ ها عبارت اند از:

-قرمز

- زرشکی

-آبی کاربنی

-سبز

-سرمه ای

-صورتی پررنگ

رنگ هایی که شما را زیبا می کند

2- اگر پوست تیره یا سبزه دارید

پوست های تیره، هنگام انتخاب رنگ لباس نباید از رنگ هایی استفاده نمایند که پوستشان را تیره تر نشان دهد. به عبارتی رنگ لباسی مناسب پوست های تیره است که پوست را روشن تر و شفاف تر کند؛ رنگ های سرد مثل سبز و آبی برای این افراد باعث می شود تا چهرشان کدر و بی حال به نظر برسد. پوشیدن رنگ های خنثی مثل سفید، سیاه، کرم و بژ هم به صورت یکدست و تک رنگ زیبایی چندانی ندارد. بنابراین اگر لباس اصلی شما از رنگ های خنثی است برای شلوار، شال و یا روسری از رنگ های تند مثل سبز، قرمز، آبی استفاده کنید.

رنگ مناسب پوست های تیره یا سبزه:

-سفید

-صورتی

-مشکی

-نارنجی

-زرد

3- اگر پوست خنثی یا گندمی دارید

از خوبی های این رنگ پوست این است که می توانند هر رنگ لباسی را انتخاب نمایند زیرا این رنگ پوست هم خاصیت رنگ پوست روشن و هم خاصیت رنگ پوست تیره را دارد؛ بنابراین این افراد از هر دو دسته بندی رنگ های فوق می توانند استفاده نمایند. علاوه براین، رنگ های خنثی مثل سفید، مشکی و سرمه ای تیره هم بسیار برازنده این رنگ پوست است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 6 مرداد 1401 بروزرسانی: 6 مرداد 1401 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2159

به "کدام رنگ لباس، پوست شما را زیباتر نشان می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام رنگ لباس، پوست شما را زیباتر نشان می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید