آترانی، شهری کشف نشده در ساحل آمالفی ایتالیا

به گزارش لیتن، آترانی (Atrani) یکی از اولین استراحتگاه های ساحلی ایتالیا نیست که برای بازدید به فکر مسافران می رسد، اما اگر واقعا می خواهید ایتالیا را بشناسید باید به این منطقه سفر کنید. با اینکه این مکان فاصله بسیار کمی با آمالفی (یک مکان تفریحی) دارد، اما آنچنان مورد توجه گردشگران قرار نمی گیرد و ناشناخته باقی مانده است.

آترانی، شهری کشف نشده در ساحل آمالفی ایتالیا

خبرنگاران - Atrani یک دهکده ماهیگیری ساحلی با جمعیت کمتر از هزار نفر است که در بین دو صخره در ساحل دریای Tyrrhenian واقع شده است.

به نظر می رسد این شهر در یک دوره زمانی خاصی گیر کرده است و هنگام بازدید از آن نباید انتظار مدرنیته داشت. نمای خارجی مربعی خانه ها، زیبایی خاص خود را دارد. خانه های 4 طبقه ای که پنجره های آن رو به دریا قرار گرفته است تا نسیم دریایی درست مانند نقاشیهای Giovanni Colmo درون اتاقها بپیچد.

Atrani از همان آب و هوای شگفت انگیز مدیترانه ای مانند ساحل آمالفی برخوردار است. اما مانند هر جای دیگر در دنیا، آب و هوا در این منطقه نیز صد درصد قابل پیشبینی نخواهد بود. بهترین زمان برای بازدید از این منطقه و دوری از گرمای آزار دهنده تابستان، ماه مه یا سپتامبر است. فصل بهار در این منطقه دارای یک هوا مطلوب بین 12 تا 25 درجه سانتیگراد بوده و دریا به اندازه کافی برای شنا گرم است.

قلب هر شهر یا روستا در ایتالیا، میدان آن است. میدان یا Piazza جایی است که می بینید و دیده می شوید. محلی ها و بازدیدکنندگان در کافه ها دور یکدیگر جمع می شوند قهوه و نوشیدنی، می نوشند. بچه ها بازی میکنند و از میان تخته سنگهایی که قدمت قرون وسطی دارند، عبور می کنند.

ساحل Atrani، برخلاف ساحل آمالفی که بسیار شلوغ است، خلوت بوده و می توان با خیالت راحت از دریا و ساحل لذت برد. همچنین آب و هوای مدیترانه ای این منطقه باعث به وجود آمدن منظرهای فوق العاده شده است. علاوه بر ساحل، دریای Tyrrhenian یکی از شفاف ترین و تمیزترین آب ها را دارد که آن را برای شنا و غواصی مطلوب می سازد.

چه از طریق جاده و چه از طریق دریا به Atrani بیایید، اولین چیزی که متوجه آن می شود کلیسا سانتا ماریا مادالنا و برج ناقوس آن است که با دیوارهای سفید رنگ تزیین شده و مجسمه هایی بر روی دیوار وجود دارد و سقف آن با موزاییک های قرمز به زیباترین شکل تزیین شده و جلوهای خاص به این کلیسا داده است.

منبع : pandotrip.com

منبع: چمدان
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 968

به "آترانی، شهری کشف نشده در ساحل آمالفی ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آترانی، شهری کشف نشده در ساحل آمالفی ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید